Turkcell Superonline, Metronet’i satın aldı

TechnoLogic 04 Şubat 2014 0
Turkcell Superonline, Metronet’i satın aldı

Turkcell Superonline, her türlü telekomünikasyon hizmeti verilmesi, ilgili altyapıların kurulması ve işletilmesi alanında faaliyet gösteren Metronet’in hisselerinin tamamını satın almak üzere anlaştı. Pay Devir Sözleşmesine göre, Metronet’in satış bedeli 29 milyon TL olarak belirlendi.

Metronet’in yeni illerde mevcut altyapısı ile halihazırda 12 olan ev ve işyerlerinin kapısına kadar fiber hizmet verilen illerin sayısı da artacak. Eklenen iki yeni il ile Turkcell Superonline, Konya ve Diyarbakır’ı da fiber illere katacak.

2013 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarına göre 1 milyon 570 bin ev ve işyerinin kapısına kadar fiber internet hizmeti sunan Turkcell Superonline, Metronet’in altyapı dönüşümünün tamamlanmasının ardından bu rakama 100 bin yeni noktayı dahil edecek.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, “Turkcell Superonline olarak bugüne kadar doğru yerlerde doğru yatırımlar yaptık. Bugün de müşterilerimiz için hizmet alanımızı ve çeşitliliğimizi artıracak bir satın almaya imza attık” diye konuştu.

Bir cevap yazın »