Turkcell Tam Burada ile tam güvenlik

Turkcell’in Tam Burada servisi sayesinde kullanıcılar, motosikletlerinin, önemli eşyalarının veya evcil hayvanlarının nerede olduğunu cep telefonlarına indirdikleri mobil uygulama üzerinden her an görebiliyor. Turkcell SIM kartı ile çalışan Tam Burada cihazı, GPS ve Turkcell çekim noktaları destekli konum verilerini, belirlenen zaman aralıkları ile sisteme ileterek görüntülenmesini sağlıyor.

Turkcell’in yeni servisi Tam Burada, Turkcell’lileri değer verdikleri eşyalarını veya evcil hayvanlarını arama derdinden kurtarıyor. Kibrit kutusu büyüklüğündeki Tam Burada cihazı, motosikletinizin, çantanızın veya kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınızın o anda nerede olduğunu cep telefonunuzdan veya tabletinizden anında görebilmenizi sağlıyor.

GPS özelliğine sahip olan ve Turkcell SIM kartı ile çalışan bu minik cihaz, hesapladığını konum verilerini kullanıcının ayarladığı zaman aralıkları ile sisteme gönderiyor. Bu sayede Tam Burada kullanıcıları cihazın üzerinde bulunduğu eşyanın veya evcil hayvanın o anda nerde olduğunu, hareket ediyorsa hangi hızla ve hangi yöne doğru hareket ettiğini görüntüleyebiliyor.

“Motosikletim, köpeğim nerede?” derdine son

Turkcell Tam Burada, özellikle motosiklet veya bisiklet gibi ulaşım araçlarını kullananların rahatlıkla kullanabilecekleri, çalınma veya bırakılan yerin unutulması durumunda aracın konumunu belirleyebilecekleri bir servis.

Hem GPS hem de Turkcell çekim noktalarını kullanarak çalışan Tam Burada, motosikletin aküsüne bağlanarak, şarj etme derdi olmadan, kullanıcının motorunun konumunu her an telefonundan kontrol edebilmesini sağlıyor.

Sadece 42 gram ağırlığında bir cihaz olan Tam Burada, kedi ve köpek gibi evcil hayvanların tasmasına takılarak da kullanılabiliyor. Böylece çok sık yaşanan evcil hayvanların kaybolma durumunda yerlerinin tespiti sağlanarak kolayca bulunmalarını sağlıyor.

Değerli eşya, önemli evrak ve para bulundurulan çantalar için de tercih edilebilen Turkcell Tam Burada, böylece unutulan çantaların konumunu öğrenmeyi ve geri bulmayı mümkün kılıyor.

Güvenli bölgenin sınırlarını kullanıcı belirliyor

Tam Burada mobil uygulaması üzerinden cihaz için güvenli bölge de oluşturulabiliyor. Cihaz kullanıcı tarafından belirlenen güvenli alanın dışına çıktığında uygulama üzerinden cep telefonuna anında bildirim ve SMS gönderiyor.

Tam Burada uygulaması üzerinden cihazın nerede olduğu görülebildiği gibi; harita üzerinden cihazın simgesine tıklayarak cihazın ne zaman kullanılmaya başlandığı, pil durumu ve önceki güzergâhlar kontrol edebiliyor, cihaz hareket halinde ise hızı görüntülenebiliyor.

Kullanıcılar cihaz için hız limiti belirleyerek bu limit aşıldığında da cep telefonlarına bildirim gelmesini sağlayabiliyor. Cihaz açıkken cep telefonuna, pil durumu %20’nin altığına düştüğünde “düşük pil”; cihaz hareket haline geçtiğinde de “hareket başlangıç” uyarılarını da otomatik olarak gönderiliyor.

1 saat şarjla 4 gün bekleme süresi

Tam Burada cihazı ve servisi, Turkcell İletişim Merkezleri ya da Turkcell.com.tr/tamburada üzerinden ayda sadece 19,90 TL’ye satın alınabiliyor.

Satın alındıktan sonra telefona gelen otomatik mesajdaki link üzerinden ücretsiz olarak indirilen Tam Burada mobil uygulamasına Turkcell telefon numarası ve şifre ile giriş yapılıyor ve herhangi bir eşleştirme yapmadan servis kullanıma hazır hale geliyor. Cihaz 1 saatte tam şarj edilebiliyor ve 4 gün boyunca kullanılabiliyor.

Tam Burada cihazının üzerinde bulunan Acil Durum (SOS) butonu ise, 3 saniye boyunca basılı tutulduğunda cep telefonuna cihazın bulunduğu konum ile ilgili bildirim gönderilmesini sağlıyor.

TAM BURADA CİHAZI – TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık: 42 gram
Boyutları: 47x40x17 mm
İletişim bandı: Quad GSM 850/gsm900/dcs1800/pcs1900
Pil tipi: 600 mah lityum-iyon pil
GPS konum belirleme modülü: Var
İvme sensoru: Var

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir