Turkcell Yatırımcı ilişkilerinde ‘Türkiye’nin En İyisi’

Turkcell, yatırımcı ilişkileri alanında IR Magazine Awards-Europe 2014’te “Türkiye’nin En İyisi” seçildi.

Turkcell açıklamasına göre, şirket, finans dünyasının küresel perspektife sahip önde gelen yayınlarından IR Magazine tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen “IR Magazine Awards-Europe” etkinliğinde yatırımcı ilişkileri alanında “Türkiye’nin En İyisi” olarak değerlendirildi.

Londra’daki törende Turkcell’in yanı sıra Unilever, Roche, Nestle ve BASF gibi önemli şirketler de yer aldı. Adayların tüm dünyaya yayılmış 500 analist ve yatırımcılar arasında gerçekleştirilen bağımsız bir araştırmayla belirlendiği organizasyonda ödül alanlar ağırlıklı olarak profesyonellerin bağımsız oylarıyla tespit edildi.

Turkcell Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nihat Narin, Türkiye’nin sahip olduğu ekonomik potansiyeli ve son yıllardaki büyüme hızı ile diğer gelişmekte olan ülkelerden ayrıştığını belirterek, Türkiye’nin uluslararası yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ettiğini kaydetti.

Son dönemlerde yapılan önemli sermaye piyasaları düzenlemeleri kapsamında Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerinin kurumsal yönetim konularında kayda değer gelişimler kaydettiğini aktaran Narin, şirketlerin, yatırımcılar için çok daha güvenli, şeffaf ve önemli fırsatlar sunma noktasına geldiğini dile getirdi.

“Turkcell Yatırımcı İlişkileri bölümü olarak görevimiz, artan yerli ve yabancı yatırımcı ilgisini ‘en iyi yatırımcı ilişkileri uygulamaları’ ile çekmek ve özellikle uluslararası yatırımcıların Türkiye’de daha fazla yatırım yapmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır” diyen Narin, bir kez daha Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın