TechnoLogic – Turkcell’den 4G ihalesi açıklaması


Turkcell’den 4G ihalesi açıklaması

TechnoLogic 15 Mayıs 2015 0
Turkcell’den 4G ihalesi açıklaması

Turkcell, şirket olarak 20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’nin menfaatlerine hizmet eden her türlü hamleye destek olacaklarını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan, 26 Mayıs’ta yapılacağı duyurulan IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi’nin (4G ihalesi), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK) 26 Ağustos 2015 tarihine ertelendiği anımsatıldı.

3G teknolojilerinin Türkiye’ye gelmesine öncülük etmiş bir marka olarak halihazırda sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güçlü 3G altyapılarından birisini kurdukları ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Türkiye’nin bilgi toplumu olma sürecinde üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve bilgiye erişimde fırsat eşitliği sağlamak adına 3G hızını 3 kat artırarak bugün dünyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps’i hem altyapı tarafında, hem de Turbo T50 ile akıllı telefon tarafında sunabilen ilk ve tek operatör konumundayız. Türkiye’yi dünya mobil iletişim liginde üst sıralara taşıyan bu çizgimizi, yeni nesil mobil iletişim teknolojileriyle ülkemizi tanıştıracağımız sürece de yansıtma kararlılığını taşıyoruz. Turkcell olarak, 20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ülke menfaatlerimize hizmet eden her türlü hamleye destek olacağımızı bir kez daha hatırlatmak isteriz.”