TechnoLogic – Turkcell’e Enerji Yönetim Sistemi Standardı sertifikası


Turkcell’e Enerji Yönetim Sistemi Standardı sertifikası

TechnoLogic 23 Kasım 2014 0
Turkcell’e Enerji Yönetim Sistemi Standardı sertifikası

Turkcell, mobil iletişim sektöründe, enerji yönetiminde sistematik yaklaşımıyla ISO50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı sertifikasını almaya hak kazandı.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre şirket, çevre dostu yaklaşımıyla her aşamada hayata geçirilen enerji tasarrufuna yönelik teknoloji ve uygulamalarla hem çevre korumasına hem de Türkiye’nin enerji faturasının azaltılmasına katkı sağlıyor.

Bu kapsamda hayata geçirdiği çalışmalarla ISO 50001 sertifikası almaya hak kazanan Turkcell, çevre dostu yatırımlarını her geçen gün artırarak devam ettiriyor.

Turkcell, rüzgar türbini ve şebeke elektriğinin dönüşümlü kullanılmasına olanak veren hibrit iletişim üniteleri, elektrik şebekesinin ulaşamadığı 26 noktaya kurduğu güneş ve rüzgar enerjili iletişim üniteleri ve buna ek olarak, şebekesinde yaptığı diğer tasarruf çalışmaları sayesinde bir yılda 81,9 milyon kilovat enerji tasarrufu elde etti.

Tasarruf çalışmalarını altyapı ile sınırlamayan Turkcell, binalarında elektrik ve mekanik sistemlerde enerji tasarrufu çalışmalarını da sürdürüyor.