Türkiye’nin en büyük kitabevi Kitapyurdu 16 yaşında

Kuruluşundan beri misyonunu hiç değiştirmeden “Sadece Kitap” alanında yoğunlaşan ve her yıl, bir önceki yıla nazaran iki katı artışla büyüyen Kitapyurdu.com, 16. yaşını kutluyor.

Türkiye’nin en büyük kitabevi olma özelliğini koruyan ve Eylül-2015 tarihi ile 16. yaşını geride bırakan Kitapyurdu.com’un kurucusu Sadi Kizir, gelenekselleştirdiği ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı’nı açıkladı. Günlük, haftalık ve 40 günlük kampanyalarla sürekli gündemde olan Kitapyurdu.com; 2015 yılının çok satanlarında liste başı olan Ahmet Ümit’i, yılın en çok okunan yazarı olarak tespit ettiklerini duyurdu.

Kizir, “2015 yılında en çok satan kitapları derlediğimizde, Ahmet Ümit’in kitaplarının açık ara ile önde olduğunu gördük. Özellikle de, sitemizde yıl ortalamasına bakılırsa, en çok okunanlar listesinde 5.sırada yer alan “Beyoğlu Rapsodisi” kitabı var. Polisiye Roman alanında son derece başarılı biri olan Ahmet Ümit; sade bir dili, ilginç konuları ve sıra dışı kurgusu ile tüm okuyucularımızın hayran olduğu bir yazardır.” dedi.

Kizir sözlerine şöyle devam etti: “Kitapyurdu olarak yeni dönemde kişiye özel kampanyalara ağırlık vererek, lider konumumuzu sürdüreceğiz. Beğenerek okuduğumuz ve eserlerini okuyucuyla buluşturduğumuz Ahmet Ümit; Kitapyurdu.com’da ‘Yeni kitabı çıktığında haber ver’ servisine; haberdar olmak için kayıt yaptıran üye sayısı şuan 20 bini geçmiş durumda…”

sitesinde geniş bir duyuruyla; ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı: ‘Ahmet Ümit’ olduğunu ilan etti. Yazar Ahmet Ümit’in daha önce yayınlanmış 30 adet eseri de sitede bulunuyor.

Ahmet Ümit, eserlerindeki sonların şaşırtan polisiye kurgusunun yanında sosyolojik ve psikolojik çözümlemeler de yapması ve İstanbul kentini harika betimlemesiyle sizi bu şehre aşık edebilir. Kendisi, Türkiye’deki en başarılı polisiye yazarıdır. Yaptığı içten kurguları ve samimi anlatımıyla kitaplarında ilginç bir yol izleyen yazar; bir cinayetten yola çıkıp aşkı, eski ve yeni İstanbul’u hatta yakın dönem siyaseti özetler.

Ahmet Ümit’in eserlerini güzelleştiren asıl olay, polisiye kurgusunun üstünlüğünden çok, edebi dili ve bu dilin altını doldururken kullandığı ülkemize özgü son derece iyi araştırılmış yerel vurgulardır.

Ahmet Ümit kimdir?

Kitapyurdu 2015 yılının çok okunan yazarı olarak tespit ettiği ve polisiye roman denince akla gelen ilk Türk yazar Ahmet Ümit; 1960 yılında Gaziantep’te doğdu. Yazarlığa dergilerde yazdığı öyküler ile başladı. Daha çok politika ile ilgilenirken şiire merak sardı ve 1989 yılında Sokağın Zulası isimli şiir kitabını yayınladı. Sonraları kültür sanat dergisi çıkartan ve birçok dergide şiir, öykü ve yazılar yayınlayan ünlü yazarın çalkantılı geçen gençlik yıllarından sonra kendini tamamen yazarlığa verdi. 1996 yılında yayınladığı ilk polisiye romanı olan Sis ve Gece ile tüm Türkiye’nin tanıdığı bir yazar oldu. Ardından da çoğunluklu olarak polisiye romanlardan oluşan birçok esere imza atan Ahmet Ümit, günümüzün en iyi polisiye roman yazarlarından biridir. 2015 yılı Aralık ayı içerisinde okurlarına sunduğu son kitabı “Polisiye ile Tarihi Roman Arasında Bir İttihat ve Terakki Serüveni: Elveda Güzel Vatanım” isimli eseri halen kitapkurtlarının gözdesi…

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın