Türksat, 4. Türkiye PostgreSQL Konferansı’na katılacak

Türksat AŞ, PostgreSQL Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği tarafından organize edilen 4. Türkiye PostgreSQL Konferansı’na (PgDay 2015) katılacak.

Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya göre, Türksat’ın gümüş sponsorluğunda gerçekleştirilecek konferans, yarın Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılacak.

Farklı sektörlerden 300’den fazla katılımcı beklenen konferansta, Türksat kurduğu stantta faaliyetlerini tanıtacak.

Konferansta, PostgreSQL veri tabanı genel özeliklerinden tanımına, geliştirilmesinden yeni özelliklerine kadar tüm yönleriyle irdelenecek.

1996’dan beri geliştirilen ve dünyanın en gelişmiş açık kaynak kodlu veri tabanı sunucusu olarak bilinen PostgreSQL ile ilgili konferansta, Türksat uzmanlarının Türksat’ta yaşadıkları deneyimler katılımcılarla paylaşılacak.

Ayrıca e-Devlet Kapısı’nı (www.turkiye.gov.tr) PostgreSQL veri tabanına geçirme süreci bir model olarak yazılım gruplarına aktarılacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın