Türksat’tan yeni şebeke arama frekansları

Türksat AŞ, mevcut şebeke arama frekanslarına yenilerini ekledi. Türksat AŞ’den yapılan açıklamada, hizmet kalitesinin artırılması kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, mevcut şebeke arama frekanslarına yenilerinin eklendiği belirtildi.

turksat

Bu yenilik kapsamında, şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için bulunulan kapsama alanına göre verilen herhangi bir frekansın kullanılabileceğine dikkat çekilen açıklamada, “Uydu alıcısının kurulum veya ayarlar menüsünden, ‘Tek Kanal Arama’ alt menüsünde, ‘Uydu’ kısmında ‘Türksat 42 derece E’ ve ‘Türksat Ankara Paket’ parametreleri manuel girilerek, ‘Şebeke Arama (Network Search)’ açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir” ifadesi kullanıldı.

turksat

Açıklamada, Türksat Kanal Güncelleme Sistemi ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekansların otomatik olarak güncellendiği, herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmadığı kaydedildi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın