TechnoLogic – TÜRMOB, e-fatura ve arşiv için İşNet’le anlaştı


TÜRMOB, e-fatura ve arşiv için İşNet’le anlaştı

TechnoLogic 17 Kasım 2014 0
TÜRMOB, e-fatura ve arşiv için İşNet’le anlaştı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odası (TÜRMOB) çok büyük yatırımlarla gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk web tabanlı merkezi muhasebe sistemi olan Luca projesinin e-fatura özel entegratörlük ve arşivleme çözümlerinde üyelerine daha güvenilir ve kaliteli hizmet sunabilmek için İşNet ile anlaştı.

Anlaşma ile İşNet, Luca kullanıcılarına e-faturalarını sistemden hiç çıkmadan tek bir tuş yardımıyla özel entegratör kanalını kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde gönderme imkanı sağlıyor. Bu sayede işletmelere hem teknik, hem de zaman ve işgücü olarak önemli avantajlar sağlanmış oluyor.

TÜRMOB tarafından ilk adımları 2005 yılında atılan Luca projesi kapsamında ilk olarak Luca Mali Müşavir yazılımı geliştirilmişti. 2013 yılında Luca Net KOBİ Ticari Yazılımını geliştirilerek meslek mensupları ve onların küçük ve orta ölçekli işletmelerine de çözüm sunmaya başlandı.

Luca üyesi meslek mensuplarının kullandıkları mali müşavir yazılımı ile Luca Net KOBİ Ticari Yazılımı arasında tam entegrasyon olması sayesinde SMMM’lerin (Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler) iş yükü %70 azaltılmış oluyor ve küçük ve orta ölçekli işletmeler de ileri teknoloji kullanma imkanına kavuşuyor. Daha da önemlisi e-dönüşüm kapsamında önümüzdeki Nisan ayında kullanıma başlanacak e-fatura konusunda meslek mensupları ve işletmelerine ihtiyaç duyulan çözümleri sunulabiliyor.

İşNet’le yapılan anlaşma dahilinde Luca Net Kobi Ticari yazılımının yaygınlaşması ve kullanıcılara verilen hizmetin çok daha profesyonel hale getirilmesi hedefleniyor.