TV4, Sony ile yeni bir anlaşma imzaladı

Sony, İsveç’in en büyük ticari haber yayıncısı TV4 ile yeni bir anlaşma yaptı. Genel anlaşma kapsamında TV4, bir yıl içinde yaklaşık 50 adet yeni kamera satın alacak. Bu anlaşma için Sony’nin seçilmesinde geniş kamera yelpazesi ve iş akışı teknolojisi büyük rol oynadı.

Nisan 2016’nın başında sonuçlandırılan yeni anlaşma, önümüzdeki 12 ay boyunca kademeli olarak uygulanacak. Sony, başlangıçta 50 adet yeni PXW-X70 ve PXW-X200kamera tedarik edecek.

TV4 Teknoloji Başkanı Stefan Kurvinen, anlaşma hakkında şunları söyledi: “Sony, dünyanın en büyük kamera üreticilerinden biri. Yüksek çözünürlüklü ürün yelpazesi ve geleceğe hazır teknolojisi, daha akıllı iş akışları oluşturmamızı ve canlı materyali sahadan editörlerimize göndermemizi sağlıyor. Bu tip iş akışı ve kameralar sayesinde izleyicilere önemli haber hikayelerini daha hızlı ulaştırabileceğiz.”

Sony, TV4 grubundaki ulusal ve yerel muhabirlerin hepsine yeni kamera üniteleri sağlayacak. TV4, daha kolay taşınan ve muhabirlerinin sahada daha rahat hareket etmesini sağlayan küçük kameralara geçtiği için X70 birimi özellikle önem taşıyor. Kameralar, muhabirlerin materyalleri sahada düzenleyip düşük çözünürlüklü canlı materyalleri, editörlerine akıllı telefonlar, tabletler veya dizüstü bilgisayarlarla göndermelerini sağlayacak. Bu materyaller daha sonra yüksek çözünürlüğe dönüştürülebilecek.

İskandinavya ve Baltık Bölgesindeki Yayınlar için Temel Müşteri Yöneticisi Henrik Felixon ise şunları söyledi: “TV4, İsveç’in en büyük ticari haber yayını kanalı. Bu anlaşmayla TV4’ün daha iyi iş akışlarına, daha hızlı ve akıllı düzenleme süreçlerine kavuşacağından eminiz. Sonuç olarak amacımız, TV4’ün hem normal TV’de hem de çevrimiçi ortamda hikayeleri izleyicilerine daha hızlı ulaştırmasına yardımcı olmak.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın