TechnoLogic – Twitter Asya Direktörü Peter Greenberger İstanbul’a geliyor


Twitter Asya Direktörü Peter Greenberger İstanbul’a geliyor

TechnoLogic 19 Şubat 2015 0
Twitter Asya Direktörü Peter Greenberger İstanbul’a geliyor

6 Mart 2015 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansı siyaset iletişiminin efsane isimlerini ağırlayacak. Seçim kampanyalarında hedef kitleye ulaşma yöntemleriyle günümüz pazarlama dünyasına yeni bakış açıları katacak konferans konuşmacıları arasında Twitter Asya Direktörü Peter Greenberger, ABD’de Bill Clinton ve Barack Obama’ya danışmanlık sunan Rick Ridder ve sivil toplum kampanyalarında uzman, ödüllü anketör Joannie Braden da yer alıyor.

Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık tarafından 6 Mart 2015 tarihinde İstanbul Ritz Carlton Otel’de düzenlenecek HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansı, Türkiye’de seçim kampanyalarında kullanılan iletişim stratejilerinin pazarlama stratejilerine sunduğu katkılara odaklanan ilk konferans olacak.

“Seçim kampanyaları pazarlama stratejilerine ilham verecek” teması altında düzenlenecek etkinlikte, seçim kampanyalarında kullanılan iletişim yöntemlerinin incelikleri, hedef kitleyi bulma; doğru mesajları üretme ve hedef kitleye doğru kanaldan ulaşma yaklaşımları seçim kampanyalarının ve siyasal iletişim dünyasının efsane isimleri tarafından enine boyuna masaya yatırılacak.

Google’dan Twitter’a transfer: Peter Greenberger

Konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimler arasında Twitter Asya Direktörü Peter Greenberger yer alıyor. Twitter’a katılmadan önce Google’ın kamusal hizmetler bölümü başkanlığı ve endüstriyel hizmetler bölümü başkanlığı görevlerini yürüten Greenberger, seçim kampanyalarındaki deneyimiyle de tanınıyor. 2004 yılında Amerikan Senatosu seçimlerinde Brad Carson’un kampanyasını yürüten Greenberger, sergilediği başarıyla kampanyanın “Seçimin En Başarılı Demokrat Senatör Kampanyası” seçilmesini sağlamıştı. Peter Greenberger, Google’a ve sonra da Twitter’a katılmadan önce, ABD Başkanı Bill Clinton’ın ikinci başkanlık döneminde Beyaz Saray’da Kongre İletişim Direktörü olarak görev almıştı.

İçerik yaratma uzmanı Rick Ridder!

HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansında konuşmacı olacak bir diğer önemli isim de Clinton ve Obama dönemlerinin ödüllü anketör ve kampanya içeriği uzmanı Rick Ridder olacak. Bill Clinton’ın başkanlık sürecinde Batı Eyaletleri Kampanya Organizasyon Sorumlusu olarak görev yapan Ridder, kariyeri boyunca 5 Amerikan Başkanı’nın seçim kampanyaları da dahil olmak üzere, sayısız senatör ve yerel seçim kampanyalarında hedef kitleye hitap eden içeriklerden ve kamuoyunun nabzını ölçen anketlerden sorumluydu.

Konferansın bir diğer konuşmacısı olan anketör Joannie Braden ile Ridder/Braden danışmanlık firmasını kuran Ridder, Amerika’da “Siyaset İletişimi’nin Oscar’ı” olarak kabul edilen “Pollie Award” ödülünü farklı kategorilerde defalarca kazandı. Bir dönem Uluslararası Siyasal Danışmanlar Derneği’nin başkanlığını yürüten Rick Ridder’ın makale ve konuşmaları ABD dışında İngiltere, Danimarka, Portekiz ve Avustralya’da da yayınlandı.

Çevre ve kadın sağlığı kampanyaları uzmanı Joannie Braden

Uluslararası ödüllü anketör Joannie Braden, HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansının bir diğer konuşmacısı olacak. 30 yılı aşkın süredir siyaset iletişimi ve seçim kampanyaları üzerine çalışan Braden, kampanya stratejisi belirleme, seçmenle temas, anket çalışması ve bütçeleme alanlarında uzmanlaşmış bir isim. Siyasi adayların yanı sıra sivil toplum örgütleri, çevre ve kadın sağlığı kampanyalarını da yürüten Braden, Amerika’da “Siyaset İletişimi’nin Oscar’ı” kabul edilen “Pollie Award” ve Campaigns & Elections dergisinin verdiği “Reed Award” ödülünün de sahibi.

HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansının diğer konuşmacıları arasında Barack Obama’nın 2012 Başkanlık seçimlerinde Dijital Kampanya Direktörü Teddy Goff ve kampanyanın Ulusal Saha Direktörü Jeremy Bird, Gazeteci Yazar Haluk Şahin, Reklamcılar Derneği Onursal Üyesi İzmir Tolga ve 54. Dönem Turizm Bakanı ve Basın Konseyi Vakfı Başkanı Bahattin Yücel yer alıyor.