TechnoLogic – Twitter, ‘Direkt Mesaj’da 140 karakterlik sınırı kaldırıyor


Twitter, ‘Direkt Mesaj’da 140 karakterlik sınırı kaldırıyor

TechnoLogic 13 Ağustos 2015 0
Twitter, ‘Direkt Mesaj’da 140 karakterlik sınırı kaldırıyor

Twitter, Direkt Mesajlar’da 140 karakter sınırlamasını kaldıracağını duyurdu. Şirket bu değişiklikle, kullanıcılarını daha çok sohbete yöneltmeyi hedefliyor. Twitter’ın kurumsal blogunda konuyla ilgili yapılan duyuru şöyle:

“Bugün Direkt Mesajlar’ınızı kontrol ettiyseniz 140 karakterlik sınırda bir değişiklik farketmiş olmanız muhtemel. Artık Direkt Mesajlar’da dilediğinizce sohbet edebilecek ve sınır olmadan tek mesajda sohbet etmeye devam edebileceksiniz.

Twitter genelde herkese açık olan bir deneyim, ama Direkt Mesajlar ile birlikte Twitter’da dönen capsler, haberler ve etkinlikler konusunda özel sohbetler yapabiliyorsunuz. Twitter’da gönderilen yüz milyonlarca Tweet’in her biri, dünyada neler olduğuna dair sohbetler başlatmanıza olanak sağlıyor.

Bu yüzden geçtiğimiz birkaç ayda Direkt Mesajlar’a bazı değişiklikler yaptık. Bugün yaptığımız değişiklik ise Twitter’ın kişiye özel kısmını daha eğlenceli hale getirmek için atılmış büyük bir adım.

Bunun Twitter’ın herkese açık olan kısmı için ne ifade ettiğini merak ediyor olabilirsiniz. Tabiri caizse, hiçbir şey ifade etmiyor. Tweet’ler bugün olduğu gibi 140 karakter limitli olmaya devam edecek. Fotoğraflar, videolar, linkler, Vine’lar gifler, emojiler sayesinde Tweet’ler yorumlama açısından son derece zengin.

Bugün bu değişikliği Android ve iOS aplikasyonlarında, twitter.com’da, TweetDeck’te Twitter for Mac’te uygulamaya başlıyoruz. Önümüzdeki birkaç haftada da dünya çapında yaymaya devam edeceğiz. Daha uzun hale gelen Direkt Mesajlar’ı kullanmak için sabırsızlanıyorsanız, değişikliği anında anlamanız için aplikasyonlarımızın son versiyonlarını kullandığınızdan emin olun. SMS ile olan Direkt Mesaj gönderim ve alımı hala 140 karakter limitine sahip olacak.”