Twitter’a anket özelliği geliyor

Twitter, kullanıcıların anketler yaparak takipçilerinin fikirlerini almalarını sağlayacak anket özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Bugüne kadar anketlere katılabilmek için soruları Tweet’lerek cevapları takip etmek, hashtag oylarının çetelesini tutmak veya takipçilerden oy olarak sayılmak üzere tweet’leri favorileme veya retweet etme ricasında bulunmak gibi metotlar bulunmaktaydı.

Artık oluşturma kutusundan, iki seçenekli ve istediğiniz şekilde oluşturulacak anketinizi yapabileceksiniz ve anket 24 saat boyunca ulaşılabilir olacak.

Herhangi bir anketi oylayabilirsiniz. Oylarınız herkesle paylaşılmayacak. Anket kapandığında oy veren herkese sonuçlara artık ulaşabileceklerini bildirmek amacıyla bildirim göndereceğiz.

Önümüzdeki birkaç günde bu yeni özellik iOS, Android ve masaüstü bilgisayarlarda twitter.com’dan ulaşılabilir olacak. Oluşturma kutusunda üst kısımda anket ikonunu gördüğünüz zaman kendi anketinizi oluşturabilirsiniz.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın