Twitter’da yazdıklarınız artık daha fazla göz ününde

TechnoLogic 21 Kasım 2014 0
Twitter’da yazdıklarınız artık daha fazla göz ününde

Sosyal iletişim sitesi Twitter kullanıcıların geçmişten bugüne kadar yazdığı tüm mesajların kolayca bulunabilmesi için site içi arama motorunu geliştirdi.

2006’da kurulan siteye üye olanların yazdıkları mesajlar bundan sonra daha göz önünde olacak. Yarım trilyon tweet içinde arama işlemi gerçekleştirilebilecek. Twitter yalnızca 30 gün geçmiş mesajların aranmasına izin veriyordu.

Bugüne kadar sadece Twitter’da yazılanları otomatik olarak yedekleyen ve kendi arşivlerine indiren bazı sosyal medya analiz platformları ve özel yazılımlar geçmiş mesajlara gidip arama yapabiliyordu.

Yeni arama motoru sayesinde, Twitter’daki tüm mesajları arşivleyen özel platform ve yazılımların da pek fazla ayrıcalığı kalmadı. Tek ayrıcalık, bu mesajları analiz etmek ve sonuçlar elde etmek ki, bu da markalar için hala çok değerli.

Twitter’da hesabı kamuya açık olan kullanıcıların mesajları arama sonuçlarında gösterilecek. Yazdıklarının arama sonuçlarında çıkmasını istemeyenlerin hesabını ayarlara girerek gizli yapmalarında yarar var.

Bir cevap yazın »