Uykusu ağır olanlara teknolojik diş fırçası

Uyanamama sorunu sona mı eriyor? Bir Amerikan kimya firması sabah ‘ayılma’ sorunu çekenler için yeni bir diş fırçasının patentini aldı.

Bazıları sabah erken saatte kalkıp, bir de üstüne spor yaparken, bazı insanlar ise mümkün olan son dakikaya kadar uyumayı tercih ediyor.

Sabahları bir türlü uyanamayan kadınlar makyajını trafik sıkıştığında dikiz aynasında yapmak, erkekler ise torpido gözünde şarjlı bir traş makinesi saklamak zorunda kalabiliyor. Kahvaltının yerini ise çoğunlukla yolda alelacele atıştırılan sandviçler alıyor. İşte bu sorunların çözümünde ise yeni bir diş fırçasından medet umuluyor.

Bir Amerikan kimya firması diş fırçalama esnasında vücuda doğrudan kafein alımına imkân sağlayacak ve bu sayede uyanmaya yardımcı olacak özel bir diş fırçasının patentini aldı.

Kafeinli diş fırçası sayesinde gelecekte beyaz dişlere düşkün zor uyananlar kahvenin uyarıcı etkisinden dişleri sararmadan faydalanabilecek. Üstelik uzmanlar ikisi bir arada bu uygulamanın birkaç dakika da olsa zamandan da kazandıracağına işaret ediyor.

Deutsche Welle’nin haberine göre, diş fırçası ağrı kesici veya diyet ilacı gibi başka ilaçların da diş fırçalarken alımına imkân tanıyor. Farklı amaçlar için geliştirilen diş fırçalarının birbirine karıştırılmaması için ise üzerine kullanım amaçlarını belirleyen semboller eklenmiş. Kullanıcılar diş fırçasının işlevini tadından da ayırt edebilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın