Verilerinizin güvenliği yerli bekçi Karabaş’a emanet

Türk teknoloji şirketlerinden SNC, Karabaş adlı yerli bir donanımsal güvenlik duvarı çözümü geliştirdi. Konuyla ilgili şirketten yapılan açıklamada, 13 senedir kurumsal çözümler sunan şirketin ‘firewall’ ya da ‘UTM cihazı’ diye adlandırılan bu ürünü, tamamen yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiği belirtildi.

SNC’nin Karabaş adlı güvenlik cihazı, iki farklı fiziksel kutu içinde kullanıma sunuluyor. Yeni nesil güvenlik cihazı Karabaş, piyasadaki muadilleri aksine her yıl yenilenen lisans bedelleri ödeme zorunluluğu getirmiyor. Böylece Karabaş’ı satın alanlar bir kez aldıktan sonra ömürboyu kullanım avantajı yakalıyor. Ürün yerli olduğu için teknik desteğini geliştirici ekibin de içinde yer aldığı SNC şirketi veriyor.

Bu arada ürüne neden Karabaş adı verildiğiyle ilgili şirket yetkilileri şunları söylüyor: “Yerli, Anadolu kökenli bir ürün adımız olsun istedik, güven veren, sempatik ve ürün ile ilişkilendirilebilir bir isim seçtik. Anadolu da Karabaş yüzyıllardır koruma ve güvenliği sağlar, bizde ürünümüzle bunu hedefliyoruz. Karabaş, uzun yıllar size hizmet edecek ve bilişim bekçiniz olacak.”

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in kurucusu ve Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993'te başladı. 2000'den bu yana teknoloji editörü olarak çalışıyor. TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları'ndan 2004′te çıkan İnternet adlı bir kitabı var.

Bir Cevap Yazın