TechnoLogic – Vestel, Rusya’da beyaz eşya ve televizyon üretimine son verdi


Vestel, Rusya’da beyaz eşya ve televizyon üretimine son verdi

TechnoLogic 02 Mart 2016 0
Vestel, Rusya’da beyaz eşya ve televizyon üretimine son verdi

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ iştiraki Vestel CIS Ltd’nin, Rusya’daki üretim faaliyetlerinin durdurulduğu, satış faaliyetlerinin ise devam ettiği bildirildi.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’ın basında yer alan açıklamalarına istinaden, şirket tarafından yapılan özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı.

Açıklamada, Vestel’in Rusya’da beyaz eşya ve televizyon üretimi ve satışıyla iştigal eden yüzde 100 bağlı ortaklığı Vestel CIS Ltd’nin üretim faaliyetlerinin, olumsuz piyasa koşulları dolayısıyla 2015 yılı içinde kademeli şekilde azaltılarak durdurulduğu, satış faaliyetlerinin ise devam ettiği aktarıldı.

Bu aşamada, konuya ilişkin şirket yönetim kurulunca alınmış bir karar olmadığı belirtilen açıklamada, “Fabrika ve üretim ekipmanlarının kullanımı ve değerlendirilmesine ilişkin çalışmalarımız devam emektedir. Vestel CIS Ltd’nin 2014 yılında grubumuzun konsolide cirosu içindeki payının yüzde 2’nin altında gerçekleşmiş olduğu göz önüne alındığında, üretimin bu aşamada durdurulmuş olmasının faaliyetlerimiz üzerinde önemli bir etkisi bulunmamaktadır” ifadelerine de yer verildi.