Vestel’e Uluslararası Dizayn Yarışmasında 5 ödül

TechnoLogic 13 Mayıs 2016 0
Vestel’e Uluslararası Dizayn Yarışmasında 5 ödül

Vestel, ödülleri tasarım alanında kalite ve mükemmeliyetin belgesi olarak bilinen A Design Award&Competition Endüstriyel Tasarım Yarışması’nın Dijital ve Elektronik Cihazlar Tasarım Ödülü kategorisinde 5 ürün kazandı. Şirket, bu yarışmadan 2016’da en çok ödül kazanan Türk firması oldu.

Vestel’den yapılan açıklamada, İtalya’dada gerçekleşen yarışmada her yıl 80 farklı kategoride yüzlerce markanın değerlendirildiği belirtildi. Yarışmaya katılan çalışmaların 3 farklı jüri ekibi tarafından işlevsellik, ergonomi, mühendislik, sunum, inovasyon ve teknoloji gibi çeşitli başlıklar altında incelendiği bildirildi.

Açıklamada, tüm başlıklar altında gerçekleştirilen kapsamlı değerlendirmeler sonucunda Vestel’in toplam 5 ürünü ile Design Award&Competition Endüstriyel Tasarım Yarışması ödüllerine layık bulunduğu kaydedildi.

Yarışma kapsamında “Golden A Design Award” kategorisinde Swing 65 UHD TV ile ödül kazanan şirket, “Silver A Design Award” kategorisinde ise Vdrop 55 UHD TV, Twin Tower 65 UHD TV, Venüs Leo Smartphone ve Venüs Vega 5,7 Premium Smartphone ürünleriyle ödüle değer görüldü.

Bir cevap yazın »