Vodafone, 21. Global Mobil Ödülleri’nde 9 dalda finale kaldı

TechnoLogic 24 Ocak 2016 0
Vodafone, 21. Global Mobil Ödülleri’nde 9 dalda finale kaldı

Vodafone, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından mobil iletişim dünyasının en iyilerini ödüllendirmek üzere düzenlenen 21. Global Mobil Ödülleri’nde toplam 9 dalda finale kaldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Vodafone Türkiye’nin, çiftçilere odaklı ilk sosyal iş modeli olarak geliştirdiği “Çiftçi Kulübü”, “Gelişmekte Olan Pazarlarda En İyi Mobil İnovasyon” dalında, kadına yönelik şiddet vakalarına karşı kullanıma sunduğu “Kırmızı Işık” mobil uygulaması da “Gelişmekte Olan Ülkelerde Kadınlara Yönelik En İyi Mobil Servis” dalında finalist oldu.

Vodafone ayrıca “En İyi Mobil Ödeme Çözümü”, “Seyahat, Dinlence, Konukseverlikte En İyi Mobil Kullanımı”, “Tanılama ve Kimlikte Mobil Bağlantı Ödülü”, “Nesnelerin İnternetine Yönelik En İyi Mobil İnovasyon”, “Erişim ve Dahiliyet İçin En İyi Mobil Kullanımı”, “Yeşil Mobil Ödülü” ve “En İyi Bağlantılı Tüketici Elektronik Cihazı” dallarında büyük ödüle aday gösterildi.

Böylece şirket, Vodafone Türkiye dahil, toplam 9 dalda finale kaldı. Ödüller, 23 Şubat’ta Barselona’daki Dünya Mobil Kongresi’nde yapılacak törende sahiplerini bulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Gökhan Öğüt, şirket olarak dijital dönüşüm vizyonları doğrultusunda ticari ve teknoloji yatırımlar kadar sosyal yatırımları da önemsediklerini ifade etti.

Bu anlayışla hayata geçirdikleri “Çiftçi Kulübü” ve “Kırmızı Işık” projeleriyle Global Mobil Ödülleri’nde finale kalmanın gururunu yaşadıklarını aktaran Öğüt, şunları kaydetti:

“Vodafone Türkiye bünyesinde geliştirdiğimiz ve geçen yıl ‘Tarımda Türk Reçetesi’ olarak 5 Vodafone ülkesinde daha kullanılmaya başlanan Vodafone Çiftçi Kulübü programımız Vodafone Türkiye’nin global pazara kazandırdığı ilk sosyal iş modeli oldu. Programımızın, Türkiye’de olduğu gibi bu ülkelerde de çiftçilerin dijital dönüşümüne önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Diğer yandan, toplumsal ve ekonomik hayata eşit katılımlarını desteklediğimiz kadınlar için mobil teknolojilerin gücünü kullanarak geliştirdiğimiz Vodafone Kırmızı Işık mobil uygulamasıyla kadınlarımıza şiddet anında tek dokunuşla yardım eli uzatıyoruz.”

Gökhan Öğüt, Vodafone Türkiye olarak mobil güçleriyle toplumsal gelişime katkı sağlamaya devam edeceklerini de dile getirdi.

Bir cevap yazın »