Vodafone abonelerine Spotify’dan müzik avantajı

Vodafone ile Spotify arasında gerçekleştirilen iş birliği ile Spotify Premium üyeliği Vodafone tarifelerinin içerisinde sunulacak.

Vodafone Türkiye ile Spotify arasındaki iş birliği, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt ve Spotify Avrupa Genel Müdürü Jonathan Forster’ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu.

Vodafone aboneleri, 30 milyondan fazla şarkının bulunduğu arşive sahip olan Spotify’ın Premium üyeliğine avantajlı fiyatlarla sahip olabilecek ve sevdikleri müziği her an yanlarında taşıyabilecek.

Spotify iş birliği kapsamındaki avantajlı tekliflerden ilk olarak Vodafone Türkiye’nin genç aboneleri faydalanacak. Vodafone FreeZone’lu gençler 500 dakika, 5 bin SMS ve 2,5 GB internet bulunan Vodafone Faturasız FreeZone Esnek Tarife’yi, Spotify Premium Üyelik ile birlikte aylık 29,90 liraya alabilecek.

“Vodafone FreeZone markamız ile müziği sahipleniyoruz”

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, söz konusu iş birliğine yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de müziğin dijitalleşmesi amacıyla büyük bir iş birliğini hayata geçiriyoruz. Dünyada başka endüstrilerde olduğu gibi, müzik endüstrisinin de dijitalleştiğini görüyoruz. Bugün müzik gelirlerinin yüzde 39’luk kısmını dijital formatlar oluşturuyor. Kesintisiz online müzik platformlarının aldığı pay da her geçen gün artıyor. Biz de dünyanın önde gelen online müzik platformu Spotify ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile abonelerimize Spotify Premium üyeliğini tarifelerimize ek tekliflerle sunacağız.”

Bu iş birliği çerçevesinde, sadece Vodafone abonelerinin değil Türkiye müzik endüstrisinin de ciddi anlamda kazanç sağlayacağına işaret eden Öğüt, gençlerin sosyal çevreleri ile sürekli bağlantıda kalmak istediklerini dile getirdi. Öğüt, şöyle devam etti:

“Gençler, ortalama bir abonemize göre yaklaşık 2 kat daha fazla konuşuyor, 6 kat daha çok mesaj gönderiyor, 4 kat daha fazla mobil internet kullanıyor. Gençlerin ihtiyaçlarını karşılamak için Mayıs 2011’de hayata geçirdiğimiz Vodafone FreeZone markamız ile müziği sahipleniyoruz. Gençler her an her yerde özgürce müzik dinleyebilsinler diye onlara olan katkımızı genişletiyoruz.

Spotify Premium’u gençlik tarifemiz Esnek Tarife ile birlikte sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde de tüm abonelerimizin kolaylıkla ve avantajlı fiyatlarla Spotify Premium aboneliğine ulaşmasını sağlayacak tekliflerle geleceğiz. Hızla dijitalleşen, kültür ve sanatla dijital platformlarda buluşan Vodafone FreeZone’luları her an her yerden müziğe özgürce erişimi için Spotify ile müzikle buluşmaya davet ediyoruz.”

“En iyi müziği Vodafone’lularla buluşturacağız”

Spotify Avrupa Genel Müdürü Jonathan Forster da Vodafone ile iş birliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Forster, şunları kaydetti:

“Halihazırda 5 ülkede daha ortaklığımızın olduğu Vodafone ile iş birliğimizi Türkiye’ye taşımak bizim için heyecan verici. Bu anlaşma, Spotify’ın müzikle dünyayı birbirine bağlama hedefine bizi bir adım daha yaklaştırıyor. Bu hedefi Vodafone ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Vodafone Türkiye’nin 20 milyonu aşkın abonesi ve teknolojik deneyiminin, bizim kesintisiz online müzik servisimizle bir araya gelmesi mükemmel bir uyum.

Spotify, benzersiz kullanıcı deneyimine cep telefonunuzdan ulaşmanızı, 30 milyonu aşkın Türk ve yabancı, eski ve yeni şarkı arasından dilediğinizi en iyi kalitede, dilediğiniz zaman dinlemenizi sağlıyor. Vodafone kullanıcılarına yepyeni ve benzersiz bir müzik dinleme deneyimi sunmaktan son derece memnunuz. Spor, seyahat veya arkadaşlarla geçirilen zaman gibi yaşamın her anına karşılık gelen en doğru ve en iyi müziği Vodafone’lularla buluşturacağız.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın