Vodafone: Dünyada en fazla 3G bağlantısına sahip operatör biziz

TechnoLogic 06 Aralık 2012 0
Vodafone: Dünyada en fazla 3G bağlantısına sahip operatör biziz

Vodafone Türkiye, yeni Süper İnternet kampanyasını tanıttı. Vodafone Türkiye, yeni kampanyası ile “herkes için mobil internet” atağına geçtiğini duyurdu. Şirket, yeni kampanyası kapsamında tüketicilere yeni mobil internet tarifeleri ve Vodafone markalı yeni tabletler sunacak.

Yeni kampanyasını düzenlediği basın toplantısı ile duyuran Vodafone Türkiye ilk olarak yeni Süper İnternet paketlerini tanıttı. Yeni kampanyada kotasını dolduran aboneler, haftalık veya günlük ek paket satın alarak kullanıma devam edebiliyorlar. Üstelik daha önce promosyonlu internet paketi almayanlar için paketler ilk ay ücretsiz sunuluyor.

Geçen şubat ayında Türkiye’de ilk operatör markalı tableti piyasaya sunan Vodafone Türkiye, yeni kampanyası çerçevesinde şimdi de Smart Tab II’yi iki farklı boyutta abonelerinin beğenisine sunuyor. 7 ve 10 inçlik boyutlardaki Smart Tab II, dünyanın en bilinen PC ve tablet üreticilerinden Lenovo kalitesini barındırması ve piyasadaki en iyi fiyat/performans dengesine sahip tablet olarak öne çıkıyor.

10 inçlik Smart Tab II ile birlikte birçok popüler uygulamanın yanı sıra ilk 2 bin 500 aboneye Lig TV yarı sezon maçları ücretsiz sunulacak. Smart Tab II, günde 1 TL’den başlayan fiyatlarla ve kotasını aşmayan internet paketleri ile Vodafone’lularla buluşacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, toplantıda yaptığı konuşmada iletişimin sabitten mobile kaydığını ve bugün toplam konuşmaların yüzde 9’unun sabit, yüzde 91’inin de mobil olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu yıl mobil genişbant internet kullanıcı sayısı, sabit interneti geçti. Toplam 19.3 milyon internet aboneliğinin 11.6 milyonu mobil abonelik. Temmuz 2009’da sunulmaya başlanan 3G’den yararlanan abone sayısı, Eylül 2012’de 40 milyonu geçti.”

Vodafone’un global birikimi ile mobil genişbant internette iddialı olduğunu vurgulayan Gökhan Öğüt, şöyle konuştu:

“Vodafone, dünyada en fazla 3G bağlantısına sahip operatör. Vodafone, öncü bir telekomünikasyon şirketi olarak dünyada yeni nesil LTE teknolojisine yön veriyor. Türkiye’de de mobil internette liderliğe oynuyoruz. 2012-13 mali yılının Nisan-Eylül 2012 dönemine ait yarıyıl sonuçlarına göre, mobil internet gelirlerimiz geçen yılın aynı dönemine göre %101, data gelirlerimiz de %54 arttı. Şebeke ekipman sayımız üç yılda ikiye katlandı. 2009’dan 2012’nin ilk yarısına kadar yaklaşık 4 milyar TL yatırım yaptık. Vodafone Türkiye olarak faaliyetlerimizin ekseni ve odağımız müşteri deneyimini geliştirmek. Bu nedenle modern ve kaliteli teknolojiye sürekli yatırım yapıyor, altyapımızı yeniliyoruz. Her daim erişilebilirlik için sürekliliğe ve operasyonel mükemmelliğe odaklanıyoruz. Böylece; abonelerimizin yaklaşık %35’i mobil internet kullanıyor, her iki abonemizden biri 3G abonesi. 2010’da lanse ettiğimiz ‘Herkese Mobil İnternet’ stratejimiz çerçevesinde her ihtiyaca uygun mobil internet hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. ‘Herkese Mobil İnternet’i ulaştırma misyonuyla en ileri teknolojileri, akıllı kapsama kalitemiz ve uygun fiyatlı akıllı cihazlarla birleştirerek, ülkemizde sayısal uçurumun kapanması ve fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunmayı kurumsal sorumluluğumuzun bir parçası olarak görüyoruz.”