Vodafone ile Spotify iş birliğini genişletti

Vodafone Türkiye, Spotify ile olan iş birliğini genişleterek dünyanın önde gelen online müzik platformunu tüm faturalı abonelerine açtı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye Türkiye’de müziğin dijital dönüşümüne liderlik etme amacıyla hayata geçirdiği Spotify iş birliğinin kapsamını genişletti ve Spotify üyeliğini tüm faturalı Vodafone’luların kullanımına açtı. Bu sayede artık tüm faturalı Vodafone’lular Türkçe şarkı kataloğunu da tamamlayarak, yerli parçaların tamamına yakınını arşivine ekleyen Spotify ile 30 milyon şarkıya Premium üye olarak ulaşabiliyor.

Eylül 2013’te Türkiye pazarına giren ve Vodafone iş birliği ile Türkçe şarkı kataloğunu hızla tamamlayan Spotify’ın arşivini reklamsız dinleme, şarkı indirme, çalma listeleri hazırlama imkanı sunan, aylık 9,90 lira değerindeki Premium üyelik Vodafone abonelerine uygun fiyatlarla sunuluyor. Üç aylık Spotify paketiyle tüm faturalı Vodafone’lular 22 liraya üç ay geçerli Spotify Premium üyeliği ve 1,5 GB interneti satın alabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, yerli ve yabancı 30 milyonu aşkın şarkısıyla Spotify Premium üyeliğini abonelerine sunan ilk ve tek operatör olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Vodafone Türkiye olarak Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme hedefiyle çalışıyoruz. Artan akıllı telefon penetrasyonu ve mobil data kullanımı ile hızlanan bu dönüşümün bir sonraki adımı, tüketilebilir içerik çözümleri sunmak olacak. Biz de bu doğrultuda alanında lider içerik sağlayıcılarla iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de müziğin dijitalleşmesi amacıyla dünyanın önde gelen online müzik platformu Spotify ile hayata geçirdiğimiz işbirliği ile abonelerimize Spotify Premium üyeliğini tarifelerimize ek tekliflerle sunacağız.

Bu işbirliği çerçevesinde, Türkiye müzik endüstrisinin dijital dönüşümüne ‘dijital doğanlar’ dediğimiz genç abonelerimiz, Vodafone FreeZone’lulardan başladık. Şimdi de üç ay geçerli Spotify Premium aboneliği ve 1,5 GB interneti içeren paketimizi tüm bireysel faturalı abonelerimize sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde Spotify Premium aboneliğini abonelerimize ulaştıracak yeni tekliflerle gelmeye devam edeceğiz. Bu sayede tüm faturalı abonelerimizi Türkçe ve yabancı 30 milyon şarkıyı ceplerine getirecek, her an her yerden sevdikleri müziğe ulaşmalarını sağlayacak Spotify paketimizi denemeye davet ediyoruz.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın