Vodafone Kırmızı Işık 220 bin kez indirildi

TechnoLogic 07 Mart 2015 0
Vodafone Kırmızı Işık 220 bin kez indirildi

Kadına yönelik şiddet vakalarına karşı Vodafone Türkiye’nin kullanıma sunduğu Vodafone Kırmızı Işık uygulaması, bugüne kadar 220 binden fazla indirildi.

Kadınların şiddete maruz kaldığı anlarda kolluk kuvvetlerine ya da yakınlarına kolaylıkla haber verebilmesini sağlayan Vodafone Kırmızı Işık uygulaması, şiddet anında yardım istenebilecek 3 kişinin tek tuşla aranmasını ve telefonun sallanmasıyla acil mesaj gönderilmesini mümkün kılıyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Vodafone Türkiye olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi önemli bir günde, kadına yönelik şiddetin ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olduğunun altını çizmek istediklerini belirterek, içinde bulunulan dijital bağlantılı çağda yeni enstrümanlar geliştirilerek bu sorunla mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

Vodafone Kırmızı Işık uygulamasını indiren kullanıcıların iller bazında dağılımı; İstanbul’da yüzde 33, Ankara’da yüzde 19, İzmir’de yüzde 7, Adana’da yüzde 5 ve Antalya’da yüzde 3 olarak kayıtlara geçti.

Bir cevap yazın »