TechnoLogic – Vodafone Red Academy 59 mezun verdi


Vodafone Red Academy 59 mezun verdi

TechnoLogic 12 Mayıs 2013 1
Vodafone Red Academy 59 mezun verdi

Üniversite-sanayi işbirliğinin önemli örnekleri arasında yer alan, Vodafone Türkiye ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle mühendislik öğrencilerine yönelik hayata geçirilen Vodafone Red Academy “Data, Everywhere!” Programı’nın ikinci dönemi başarıyla tamamlandı.

Vodafone Türkiye’nin Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği bilgisayar ve elektronik mühendisliği 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Data, Everywhere!” Sertifika Programı’nın ikinci dönemi, 6 haftalık eğitim sürecinin ardından sona erdi.

“Data, Everywhere!” Programı’nda başarılı olan 59 öğrenci, sertifikalarını Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay ve Kadir Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle aldılar.

Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, eğitim programını başarıyla tamamlayan genç ve başarılı mühendis adaylarının, Türkiye’nin mobil geleceğinin şekillendirilmesine önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti.

Törende sertifikalarını alan ve Vodafone Türkiye’de staj yapma imkânı yakalayan öğrenciler, kariyerlerine bir adım önde başlamış oldu. “Data, Everywhere!” Programı’nın ilki geçen yıl hayata geçmiş ve 71 öğrenci mezun olmuştu.