Vodafone’un 4G’si Uludağ’ın zirvesinde

Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınmasına öncülük etme hedefiyle ilan ettiği “Dijital Dönüşüm Hareketi” doğrultusunda 4G yatırımlarına hız veren Vodafone Türkiye, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde katılımcılara 4G deneyimi yaşattı.

Vodafone Türkiye’nin iletişim sponsorluğunu üstlendiği zirvede kurulan 4G standına uğrayanlar, hem LTE telefonlar ile hız testi yaptılar, hem de 4G Wi-Fi modem cihazlar üzerinden kendi telefonlarına bağlanarak hızlı bir internet deneyimi yaşadılar.

Vodafone’un sunduğu 4G deneyimini yaşayanlar arasında Google Ideas CEO’su Jared Cohen, İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, P&G Türkiye CEO’su Tankut Turnaoğlu gibi tanınmış isimler de vardı.

4G’nin mevcut bantlar üzerinden de kullanılabildiğini gösterdi

18 ülkede 4G hizmeti veren ve Türkiye’de de 4G konusunda iddialı olan Vodafone, geçtiğimiz günlerde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan aldığı izinler kapsamında gerçekleştirdiği yeni 4G şebeke testini de başarıyla tamamladı.

İstanbul Maslak’taki Vodafone Plaza’da noter huzurunda gerçekleştirilen veri indirme (download) testinde, 4G ile 900 MHz frekans bandı üzerinden ticari bir terminal kullanarak 68.5 Mbps’lik hıza ulaşıldı.

Türkiye’de ilk defa yapılan bu test, 4G teknolojisinin mevcut spektrum bantları üzerinden de servis verebileceğini göstermesi açısından önem taşıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın