Washington’da Manning’i destek gösterisi

Wikileaks internet sitesine muhbirlik yapan Bradley Manning’e verilen hapis cezasını protesto etmek için Washington’da Beyaz Saray önünde yaklaşık 50 kişi toplanarak gösteri düzenledi.

Manning ABD Dışişleri Bakanlığı’na ait yüz binlerce gizli belgeyi dağıttığından dolayı askeri mahkeme tarafından 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Miting gösterisine sıradan vatandaşlar haricinde “Code Pink” ve “Barış için mücadele gazileri” gibi birçok toplumsal örgüt temsilcileri de katıldı.

Göstericiler “Bradley Manning’e Özgürlük” sloganları atarken, onlardan birçoğu ABD Başkanı Barack Obama’nın mahkumu affetmesini talep ettiler.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, mitinge katılan Perry Nye’nin sözlerine göre, Manning askeri suçları ortaya çıkardı ve 35 yıl hapis cezası aldı, ama esas suçlular cezasız kaldı.

Mitinge katılanlardan bir diğeri ise “Gerçeklere karşı savaş sürüyor. Biz bunu Manning ve Edward Snowden davalarında görüyoruz. Snowden şu an Amerika’da olsaydı en az bu kadar, belki de daha fazla hapis cezası alırdı” sözleriyle görüşlerini belirtti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir