Windows 8 için geri sayım başladı

TechnoLogic 16 Ekim 2012 0
Windows 8 için geri sayım başladı

Microsoft’un merakla beklenen yeni yazılımı Windows 8, kullanıcı türlerine göre farklı fiyat klasmanlarıyla satışa çıkıyor. Microsoft, 26 Ekim tarihinde yapacağı tanıtım toplantısı öncesinde merakla beklenen yeni Windows yazılımı Windows 8’i, cuma günü internet üzerinden siparişe açıyor.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre yazılımın DVD paketi, 70 dolardan sipariş edilebilecek. Yazılımlarını online olarak Windows 8’e yükseltmek isteyen Windows kullanıcıları ise 26 Ekim tarihinde yapılacak lansmanın ardından açıklanacak sürüm yükseltme fiyatını bekleyecek ya da DVD paketi için sipariş verebilecekler.

Windows’un profesyonel lisanslı yazılımı için fiyat henüz açıklanmazken, bilişim çevrelerinin tahminleri Windows 7’nin 200 dolar olan fiyatına yakın rakamlarda seyredeceği.

Haziran ayı ve ocak 2013 tarihleri arasında bilgisayar alanlar ise, Windows 7 olan yazılımlarını sadece 15 dolar gibi cüzi bir rakamla Windows 8’e yükseltebilecekler. Deutsche Welle’nin haberine göre, Acer, Asustek, Dell, HP, Samsung ve Sony firmalarının yeni üretilmekte olan bilgisayarlarına Windows 8 yüklenmesine başlanmış durumda.

Bir cevap yazın »