TechnoLogic – ‘Windows 8 tablet pazarını hareketlendirecek’


‘Windows 8 tablet pazarını hareketlendirecek’

TechnoLogic 30 Ekim 2012 0
‘Windows 8 tablet pazarını hareketlendirecek’

DataStar Pazarlama Müdürü Mahmut Ulucan, Windows 8 işletim sistemli tablet bilgisayarların, tablet pazarında patlama yaratacağını belirtti.

DataStar Pazarlama Müdürü Mahmut Ulucan, yakında aktif satışa başlanacak Windows 8 işletim sistemli tablet bilgisayarların, bu pazara farklı bir ivme getireceğini belirtti. Özellikle iş dünyasında daha yoğun tablet bilgisayar kullanılmaya başlanacağını savunan Ulucan, 2013’de tablet satışlarında patlama beklediklerini vurguladı.

Bugüne kadar iş uygulamalarında yetersiz kalması nedeniyle daha çok eğlence amacıyla tercih edilen tablet bilgisayarlar için Windows 8 işletim sisteminin bir milat olacağını söyleyen Ulucan, “Bugün iş dünyasında MS Office uygulamaları çok yaygın olarak kullanılıyor. O nedenle iş amaçlı kullanılacak bilgisayarların bu programları desteklemesi gerekiyor. Bu sorun nedeniyle tablet bilgisayarlar iş yaşamına daha az oranda girebilmişti. Windows 8 ise bu sorunu çözecek” dedi.

DataStar olarak tablet bilgisayar pazarında esas patlamanın 2013 yılında yaşanacağına inandıklarını söyleyen Ulucan, tüm hazırlıklarını da buna göre yaptıklarını belirtti. Daha genç bir gruba yönelik ve Android destekli modellerin yanı sıra özellikle profesyonellerin ve iş dünyasının tercih edeceği Windows 8 işletim sistemli modelleri de portföylerine katacaklarını söyleyen Ulucan, “Böylece her kesime ve isteğe yönelik tablet bilgisayar çözümümüz olacak. Ama bugüne kadar daha genç bir kesimin tercih ettiği tabletleri 2013’ten itibaren daha yaygın bir kesimin kullanımında göreceğiz. O nedenle 2013’te bu yıla oranla çok daha fazla tablet bilgisayar satılacağını, hatta satış adetlerinin katlanacağını söylemek mümkün” dedi.

Firmaların kendi ticari programlarını, otomasyon programlarını, Windows’ta çalışan uygulamalarını da Windows 8 tabanlı tabletlerde rahatlıkla kullanabileceklerini belirten Ulucan, DataStar’ın özellikle iş dünyası için Aralık ayında yeni tablet bilgisayar modelleri sunacağını bildiriyor. Kampanyalar da yapılacağını belirten Ulucan, normalde 99 dolar değerinde olan ve opsiyonel olarak satılan klavye -kılıf setini ürünle birlikte hediye edeceklerini söylüyor.