Yakup Kadri Ünal, Anadolu Bilişim Genel Müdürü oldu

Anadolu Bilişim’de genel müdürlük görevi için yeni atama duyurusu yapıldı. 2012 Nisan ayından beri şirket bünyesinde görev alan ve 2014 Mart ayından beri Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Direktörlüğü’nü sürdüren Yakup Kadri Ünal, Anadolu Bilişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı. Yakup Kadri Ünal, görevi İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Bülent Gönç’ten devraldı.

1971 yılında Ankara’da doğan Yakup Kadri Ünal, 1989 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini 1995 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

2002 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Ünal; Pamukbank, Tanı İletişim ve Koç.Net’te çalıştıktan sonra 2012 Nisan ayında Anadolu Bilişim’de Veri Merkezi Hizmetleri Müdürü olarak göreve başladı.

2014 Mart ayı itibarıyla Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü olarak Anadolu Bilişim’de görevini sürdüren Yakup Kadri Ünal 1 Temmuz’da şirketin Genel Müdürü oldu. İngilizce bilen Ünal, evli ve iki çocuk babası.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir