Yandex, Facebook’taki fotoğraflarınıza da talip

Moskova merkezli teknoloji şirketi Yandex, bulut depolama hizmeti Yandex.Disk’i sosyal medya ile entegre hale getirdi. Kullanıcılar Facebook hesaplarında paylaştıkları tüm fotoğrafları sadece birkaç tıklama ile Yandex.Disk’te yedekleyebilecek. Bunun yanı sıra Yandex.Disk’te bulunan fotoğraflar da sosyal medya hesaplarında kolaylıkla paylaşılabilecek.

Yandex.Disk’in sunduğu yeni imkanlar sayesinde bir kullanıcı, Facebook’ta kendi paylaştığı fotoğrafları, albümleri ve hatta kendisinin etiketlenmiş olduğu tüm fotoğrafları Yandex.Disk hesabına aktarıp, saklayabilecek. Kullanıcının etiketlendiği fotoğraflar daha sonra Facebook’tan kaldırılsa bile Yandex.Disk’te yedeklendiği için istendiği zaman görülebilecek.

yandexdisk

Ayrıca özel görsel editörü aracılığıyla fotoğrafları düzenlemeye, istenilen filtreleri uygulamaya, bunlara yeni ögeler eklemeye ve üzerine notlar düşürmeye olanak sağlayan Yandex.Disk, Facebook ve Twitter başta olmak üzere önde gelen tüm sosyal ağlarda paylaşım imkanı sunuyor.

Facebook’taki fotoğrafları Yandex.Disk üzerinde yedekleme özelliği ilk etapta sadece disk.yandex.com.tr adresinden erişilebilen web sürümünden kullanılabilecek. Bu özellik Facebook’un yanı sıra özellikle Rusya’da çok sayıda kullanıcısı olan VK adlı sosyal ağ için de geçerli olacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir