Yapı Kredi, üniversitelileri Silikon Vadisi’ne götürecek

Yapı Kredi, üniversiteli gençleri FikriMobil Yarışması kapsamında Silikon Vadisi’ne geziye götürecek. Banka açıklamasına göre, Yapı Kredi’nin, üniversite öğrencileri için gerçekleştirdiği FikriMobil Yarışması’nda heyecan başladı. Gençlerin mobil alandaki yaratıcı girişimlerini hayata geçirmek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen yarışma için 14 Şubat 2016’ya kadar başvuru yapılabiliyor.

FikriMobil’de bu yıl 1. olan ekip 1 haftalığına dünyanın teknoloji ve girişimcilik merkezi kabul edilen Silikon Vadisi’ne gidecek. Ekip, Silikon Vadisi gezisi kapsamında, dünyanın en büyük teknoloji firmalarını ziyaret etmenin yanı sıra Türk ve yabancı start-up firmaları ile tanışma ve yatırımcılarla bir araya gelerek projelerini tanıtma fırsatı yakalayacak. Yarışmada ikinci olan ekibe 15 bin TL, üçüncüye de 5 bin TL ödül verilecek.

Bu yıl ayrıca, “Finans Teknolojileri” alanındaki bir projeye Yapı Kredi Özel Ödülü verilecek. Yapı Kredi Özel Ödülü’nü alan ekip 10 bin TL kazanacak. Microsoft, IBM ve Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nin de özel ödülleri olacak. Finale kalan ve en iyi Windows/Azure uygulamasını geliştiren proje ekibi Microsoft Türkiye’de Yaz Okulu’na katılma şansı yakalayacak. Finale kalan ve en iyi Bluemix uygulamasını geliştiren ekip ise her yıl Avrupa’nın farklı ülkelerinde düzenlenen “IBM EMEA Best Student Recognition” etkinliğine katılma fırsatı elde edecek.

FikriMobil Yarışması için başvurular “www.fikrimobil.com” internet adresinden yapılabilecek.

“Dijital bankacılık kendi iş modelini içeren bir ekosistem oluyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri ve Operasyon Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, Türkiye’nin inovasyon ve dijitalleşme konusunda gelişimini destekleyen projelerin büyük önem taşıdığını vurguladı. Dijital çağda mobil ekonominin tüm dünyanın yeni büyüme alanı olarak öne çıktığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Değişen müşteri trendleri ve yeni teknolojiler ile dijital bankacılık yavaş yavaş alternatif bir kanal olmaktan çıkıp kendi iş modelini içeren bir ekosistem olmaya doğru ilerliyor. Ülkemiz de kullanım açısından bu trendin öncülerinden biri. Ancak yine de yenilikçi iş modeli ve hizmet üretimi anlamında gidilecek çok yolumuz var.

Yapı Kredi olarak sahip olduğumuz bilinç doğrultusunda bankacılık alanındaki teknolojiye büyük önem veriyor ve dünyadaki trendleri yakından takip ediyoruz. Mobil bankacılık başta olmak üzere tüm dijital kanallarımızı geliştirip zenginleştiriyoruz. Bu yolculuk boyunca da gençlerin yaratıcı fikirlerini, katkılarını ve gelişimlerini çok önemsiyoruz.”

Erdoğan, geçen yıl ilki gerçekleştirilen FikriMobil Yarışması’nda çok başarılı gençlerle tanışma ve onların projelerini tanıma fırsatı yakaladıklarını hatırlattı. FikriMobil’in hem bankacılık sektörünün gelişimi hem de gençlerin sektöre katılımı açısından çok verimli bir yarışma olarak gördüklerini bildiren Erdoğan, “Önümüzdeki yıllarda beraber çalışabileceğimiz genç arkadaşlarımızın yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek de bize ayrı bir heyecan veriyor. Yarışmaya katılacak tüm gençlere şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir