TechnoLogic – Yellow API ile 800 bin firma bilgisi emrinizde


Yellow API ile 800 bin firma bilgisi emrinizde

TechnoLogic 10 Ekim 2012 0
Yellow API ile 800 bin firma bilgisi emrinizde

Yellow Medya, 650’ye yakın kategori altında sınıflandırılmış 800 bine yakın tekil firma bilgisi ile Türkiye’nin en doğru ve en güncel firma veritabanını içeren Yellow API’yi kullanıma sundu.

Başta mobil uygulama geliştiriciler olmak üzere, web siteleri ve mobil yerel arama siteleri ile hizmetlerinin katma değerini artırmak isteyen portallerin kullanabildiği Yellow API’den ayrıca çağrı merkezleri ve rehberlik hizmeti sağlayan firmalar da yararlanabiliyor. Mobil operatörler, dernekler ile konsiyerj ve kişisel yardım hizmetleri sağlayan firmalar da Yellow API’yi kullanarak hizmetlerinde farklılık yaratabiliyor.

Yellow Medya bünyesinde görev yapan Yerel Arama Ekibi’nin veritabanında bulunan ve yeni eklenen her bir firmayı ayrı ayrı arayarak firma bilgilerini doğrulaması, Coğrafi Konumlandırma Ekibi’nin ise manuel işaretleme ile konumlandırma yapması sayesinde Yellow API, güncelliğini her zaman koruyan en doğru firma veritabanını kullanıyor.

Her ay 10 binden fazla yeni firmanın eklenmesi ile sürekli genişleyen bu veritabanının yanı sıra Yellow.com.tr’de yer alan, firma ya da marka sahiplerinden alınmış zengin içeriğe direkt erişim olanağı da Yellow API’nın avantajları arasında bulunuyor.

Türkçe ve İngilizce dil desteği bulunan Yellow API, ‘XML’ veri tipinde haberleşmeyi destekliyor.