Yeni neslin ideal karne hediyesi tablet ve akıllı telefon

Yeni kuşağın karne hediye tercihleri de hızla değişti. 2000’li yıllar öncesinde en popüler karne hediyesi olan bisiklet, yerine akıllı telefonlara ve tablet bilgisayarlara bıraktı.

Gold Grup güvencesi ile hizmet veren Hizlial.com’un verilerine göre, okulların yaz tatiline girdiği dönemde satışı en çok artan ürünler tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar oluyor. Tatil döneminin yaklaşması ile birlikte tablet satışlarındaki artış oranı yüzde 45’e kadar çıkarken, akıllı telefonların satışı yüzde 30’a kadar artış gösteriyor. Aynı dönemde bisiklet satışlarında da artış kaydediliyor ancak artış oranı yüzde 15’le sınırlı kalıyor.

Tablet ve akıllı telefonun ardından ideal karne hediyesinde üçüncülüğe kadar gerileyen bisiklet en çok mayıs ayında satılıyor. Bisiklet satışlarının yaklaşık yüzde 38’i mayıs ayında gerçekleşiyor. Hizlial.com’da ‘Karne Hediyeleri’ başlığı altında satılan ürünleri kapsayan verilere göre, en çok 299 ile 399 TL fiyat aralığındaki bisikletler tercih ediliyor. Pazarda bu fiyat aralığında çok sayıda tablet bilgisayar bulunması, hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin hediye tercihlerini etkileyen önemli bir etken olarak öne çıkıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir