Yeni Vestel Venus 3, Barcelona’dan dünyaya açılıyor

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, 22 – 25 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen, dünyanın en büyük mobil teknoloji etkinliği Mobile World Congress’te başta akıllı telefonu Venus olmak üzere son teknoloji ürünleriyle ilgi odağı oldu.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Akıllı telefonumuz Venus 3’ü ve yeni modellerimizin prototiplerini ilk kez MWC 2016’da dünya ile buluşturuyoruz. Sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya açılmayı hedeflediğimiz akıllı telefonumuzla artık büyük hacimlerde ihracata hazırız. Bu yıl Venus telefonlarımız ile özellikle yurtdışı pazarlarda da satışımızı arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Erdoğan, Venus’ün dijital dönüşümün sembollerinden biri olduğunu ve Vestel’in “Nesnelerin Interneti” vizyonundaki birbiri ile konuşan cihazların merkezinde yer aldığını söyledi.

VestelVenusV3

Vestel, MWC’de başta akıllı telefonu Venus olmak üzere tablet, mobil cihazlarla etkileşimli, 4K teknolojisine sahip akıllı televizyonlar, dijital bilgilendirme ekranları, otel TV’ler, akıllı tahta ve akıllı ev sistemleri ile büyük ilgi görüyor. Vestel’in en çok birbirleriyle konuşan cihazları dikkat çekiyor.

Mobil dünyanın kalbinin attığı ve yeni teknolojilerin ilk kez görücüye çıktığı Mobile World Congress’e üçüncü kez katıldıklarını belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Uluslararası teknoloji liginde yer alan bir üretici olarak son derece önemli bu organizasyonda Avrupa’nın sayılı üreticilerinden biri olarak yer alıyoruz. Dünyadaki trendleri yakından takip ederek gelecekteki teknolojilere şimdiden uyum sağlamak için çalışıyoruz. Akıllı evler ve akıllı şehirler konseptine uygun ürünler geliştiriyoruz. Fuarda yenilikçi ve inovatif ürünlerimizle dikkat çekiyoruz. Bu hem markamız hem milletimiz için büyük bir gururdur” dedi.

turanerdogan

Vestel’in Türkiye’nin dijital devriminin de öncüsü olduğunu vurgulayan Erdoğan şöyle konuştu: “Mobile World Congress’te Venus’ün yeni serisini teknoloji dünyasının beğenisine sunuyor; ayrıca Vestel City’de üretilen, dünyanın son teknolojilerini mevcut ve potansiyel müşterilerimizle buluşturma fırsatı yakalıyoruz. Fuardan yeni iş ortaklıkları kurarak ayrılmayı ve ihracat hedeflerimize ulaşmayı amaçlıyoruz.”

Dünya teknolojisine yerel dokunuş

Tüm dünyada akıllı telefon pazarında yerel üreticilerde artış gözlemlendiğini de sözlerine ekleyen Erdoğan, “Büyük telefon üreticileri yerel markalara ve üreticilere karşı pazar kaybetmeye başladı. Bölgesinin en büyük elektronik üreticisi Vestel için bu çok önemli bir fırsat. Türkiye’nin ilk akıllı telefon üreticisi Vestel, Avrupa’da kendi teknolojisi ve özgün tasarımıyla akıllı telefon üretme gücüne sahip sayılı firmadan biri” dedi.

Vestel’in Manisa’da 1 milyon metrekare üzerine kurulu üretim üssü Vestel City’de “müşteri eksenli kişiselleştirilmiş üretim” yapabilme gücüne sahip olduğunu vurgulayan Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:

“Uzak Doğu ülkeleri seri imalatta başarılı ama biz seri imalatımızı kişiselleştirebilme, çeşitlendirebilme gücüne sahibiz. Bu sayede hem iç pazar hem de ihracat ülkelerimizin kültürel ihtiyaçlarına, kullanım alışkanlıklarına özel çözümler geliştirebiliyoruz. Bu da Vestel’i hem bölgesinde hem ülkesinde güçlü bir üretici yapıyor. Vestel, dünyanın en son teknolojilerini şık tasarımla birleştirerek erişilebilir fiyata tüketicisine sunuyor.”

Vestel, Mobile World Congress’te 5 numaralı holdeki, A81 no’lu standında ürünlerini sergiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın