TechnoLogic – YouTube artık Türkçe konuşuyor


YouTube artık Türkçe konuşuyor

TechnoLogic 01 Ekim 2012 0
YouTube artık Türkçe konuşuyor

Video paylaşım sitesi YouTube bugünden itibaren Türkçe versiyonunu yayına soktu. Google’dan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün, YouTube’u Türkçe kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Bundan böyle lokasyonunuzu Türkiye olarak belirttiğinizde, lokal içeriğe göre tavsiye edilen kanal ve videoları içeren, tamamen Türkçe bir deneyim yaşayabileceksiniz.” denildi.

Şirketin açıklamasında, şu görüşlere yer verildi: “Her yaştan videosever kullanıcılarımızın platform üzerinden birbirleri ile etkileşime geçerek, fikirlerini paylaşmalarını, yeni izleyiciler edinmelerini ve böylece Türkiye’nin kültürünü YouTube dünyası içinde daha fazla yansıtmalarını heyecanla bekliyoruz. Ama tabii bu daha sadece ilk adım. İçerik sağlayıcıların YouTube üzerinden kazanç elde edebilmelerini sağlayacak süreçlerin kısa bir süre sonra hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Ama şimdilik sitenin keyfini çıkarın ve yaratıcılığınızı tüm dünya ile paylaşın.”

Alınan bilgiye göre bugünden itibaren Türkçe dil seçeneğinin yanı sıra, www.youtube.com.tr adresi de aktif hale gelecek.