ZTE’nin akıllı projektörü Spro 2 Turkcell’de

Android işletim sistemi ve sim kart desteği sayesinde network bağlantısı sağlayan ZTE Spro 2 kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Küresel düzeyde lider bir mobil cihaz üreticisi olan ZTE, Android işletim sistemli projektörü Spro 2’yi, akıllı telefonlar ve tabletlerle yarışabilecek özellikleri ve iddialı yapısıyla Türkiye’de Turkcell ile satışa sunuyor. İnovasyon harikası olan SPRO2 “2015 IF Tasarım Ödülü”, “2015 Küresel Mobil Ödülleri” ve “En İyi Etkin Tüketici Elektroniği Cihazı” ödüllerine sahip.

ZTE, kısa zaman önce Türkiye’de satışa sunduğu ZTE Blade V6 ile kullanıcılarının beğenisini kazandı ve bilinirliliğini arttırdı. Şimdi ise, Spro’nun devamı niteliğindeki Spro 2’yi, tablet için işbirliği yaptığı Turkcell aracılığıyla satışa sunacak. Farklı bir ürün segmentinde olan akıllı projektör Spro 2; sunduğu hizmetlerle kullanıcıların ilgi odağı olmayı hedefliyor.

ZTE’nin yeni projektörü Spro 2, Android 4.4 KitKat işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Cihaz, Android tabanıyla çalışmasının yanında, üzerinde taşıdığı 5’’ interaktif dokunmatik ekranı sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Özelliklerine kıyasla küçük boyutlu (134x131x33.2mm) olan ZTE Spro 2’de, Wifi(802.11 b/g/n 2.4GHz & 5GHz), USB3.0, HDMI, LTE-Advanced ile 150 Mbps hızda bağlantı, doğrudan Wi-fi bağlantısı ve Hotspot özelliği ile çok sayıda Google uygulaması bulunuyor.

Gücünü 6300 mAh dev bataryasından sağlayan cihaz, 3 saat kesintisiz çalışma, uzatılmış bekleme modunun yanında, 570 gram ağırlığıyla kolayca taşınabiliyor. Üzerinde 5 inç HD ekran çözünürlülüğüne sahip olan akıllı projektör Spro 2, 120” projeksiyon ekranı ve dahili çift hoperlör donanımı sayesinde HD kalitesinde videoları üstün bir performans ile yansıtabiliyor.

Ürün, geliştirilmiş bu donanımları sayesinde kullanıcılarına renk ve gerçeklik hissini yaşatıyor. Geliştirilmiş inovatif lensi otomatik düzenleme ve otofokus olma özelliği ile de kullanıcılarına benzersiz bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

ZTE Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Murat Sungur Özkan, “ZTE’nin telekomünikasyon sektöründe yerini sağlamlaştırmış olduğunun kanaatindeyim. ZTE Türkiye ve Turkcell iş birliği ile Spro 2’yi kullanıcılar ile buluşturmanın heyecanı içerisindeyiz. Spro’nun devamı ve Türkiye’de satışa sunulan inovasyon harikası bir ürün olan Spro 2, akıllı telefon ve tabletlerle yarışabilecek özeliklere sahip kablosuz bir şekilde 10 adete kadar akıllı cihazın bağlanabileceği ve oldukça kompakt bir ürün” dedi.

Özkan, bununla birlikte ZTE Spro 2 ile bilinirliliği arttırmayı hedeflediklerini ve beklentilerin üstünde talepleri karşılayacaklarının altını çizdi. Özkan, “Android işletim sistemi ve 4.5G uyumlu bağlantı desteği ile Spro 2 ile kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir