TechnoLogic – ZTE’nin kârında yüzde 26,6’lık artış


ZTE’nin kârında yüzde 26,6’lık artış

TechnoLogic 29 Ağustos 2013 0
ZTE’nin kârında yüzde 26,6’lık artış

Dünyanın en büyük telekom şirketlerinden ZTE, ilk 9 aylık döneminde, 500-750 milyon RMB arası net kar öngörüyor.

Network çözümleri, mobil cihazlar ve telekomünikasyon araçları sağlayıcısı, dünyanın en büyük telekom şirketlerinden ZTE Corporation, 2013 yılının ilk yarı sonuçlarını ve ilk 9 ayına yönelik beklentilerini açıkladı. Bu sonuçlara göre şirket, 9 aylık dönemde, 500-750 milyon RMB (Çin Ren Min Bi) arası net kar öngörüyor.

ZTE’nin bu yıl yükselişe geçen finansal performansı, kar paylarının artışı ve harcama kontrolleri ile doğrudan bağlantılı. ZTE’nin açıklanan ilk yarı sonuçlarına göre şirket %26.6’lık artış ile hissedarlarına 310 milyon RMB net kar açıkladı.

Kar odaklı ilk çeyrekte ZTE’nin kar payları da artış gösterdi. Şirket aynı zamanda bu yıl gerçekleştirdiği araştırma ve organizasyon tasarrufları neticesinde düşürdüğü maliyetleri ve yan kuruluş satışlarını toplam kara yansıtmayı başardı.

2013’ün ilk yarısında telekomünikasyon operatörleri global olarak altyapı yatırımlarında ihtiyatlı yaklaşımlar sergiledi. Bu süreçte ZTE, geniş pazarlarda büyümeye ve ürünlerini farklı ülkelerdeki tüketici kitlelerine ulaştırmaya odaklandı. Böylece Çin’de GSM genelinde yaşanan ciro düşüşünün aksine, ZTE’nin toplam karının artırıldığı açıklanıyor.