Zuckerberg ikinci kızı için babalık iznine çıkıyor

Sosyal medya devi Facebook’un CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg, ikinci kızının dünyaya gelmesi nedeniyle bir kez daha babalık izni kullanacak.

Zuckerberg, “Çocuğa bakmak için 2 ay izin almayı planlıyorum. Bu sefer parça parça izin alma hakkımı kullanacağım. İznin ilk ayını eşim ve çocuklarımla geçireceğim, ardından aralık ayında bir ayı birlikte geçireceğiz” dedi. Facebook’un kurucusu, izin sırasında yerine kimin vekalet edeceğini ise açıklamadı.

İlk babalık iznini 2015’in aralık ayında kullanan Zuckerberg, “Araştırmalar, ebeveynlerin çocukları dünyaya geldiğinde izne çıkmasının hem yeni doğan bebek hem de aile için olumlu sonuçlar doğurduğunu gösteriyor” demişti.

Sputnik’in haberine göre, Facebook, çalışanlarına dört aya kadar ücretli babalık izni veriyor. Bu izin, bebek doğduktan sonraki bir yıl içinde herhangi bir zaman diliminde kullanılabiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın