ZyXEL’den akıllı WLAN yönetim cihazları ile kesintisiz Wi-Fi hizmeti

ZyXEL, yüksek performansa sahip, kesintisiz ve güvenilir Wi-Fi hizmeti ve büyük ölçekli Wi-Fi ağları için 512 adete kadar erişim noktası (AP) desteği sunan yeni nesil NXC5500 Kablosuz LAN kontrolörleri ile pazarda iddiasını sürdürüyor. WLAN optimizasyonu ile beğeni toplayan ve en yeni ZLD V4.10 yazılımına sahip NXC5500; kullanıcılara ZyMESH, otomatik iyileştirme (Auto Healing) ve istemci yönlendirme (client steering) gibi üst düzey teknik özellikler sağlarken, aynı zamanda kesintisiz ve kolay bir ağ yönetim olanağı da sunuyor.

Performanstan ödün vermeden aynı anda 16.000 cihaz, iş ağına bağlanabiliyor

NXC5500, daha yüksek bant genişliği sağlayan ve daha esnek konuşlandırma olanağı tanıyan güçlü donanım özellikleri sayesinde yüksek performans avantajı sunuyor. Kendi Cihazını Getir (BYOD) eğilimi ofis ve iş çevrelerinde yaygınlaştıkça, iş ağlarının çoğu birden fazla cihazı olan daha fazla kullanıcıya hitap etmek durumunda. NXC5500, performanstan ödün vermeden aynı anda 16.000 eşzamanlı cihazın iş yeri ağına bağlanabilmesine olanak tanıyor. Üstelik NXC5500 kablosuz ağ yönetim cihazının sahip olduğu geniş kapsamlı erişim yönetim fonksiyonları sayesinde büyük ölçekli ağları yönetmek de son derece kolaylaşıyor.

ZyMESH teknolojisi ile ulaşılamayan bölgelerde de Wi-Fi yönetim kolaylığı

NXC5500’de yapılandırma işlemi oldukça basit. Etkin ağ yönetimi sağlayan bu ürün, mesh teknolojisinde (kapsama alanını genişleten özel kablosuz protokol) devrimsel bir yaklaşıma sahip. NXC5500, ZyXEL tarafından geliştirilen ZyMESH teknolojisi sayesinde, geleneksel kablolama yöntemiyle ulaşılamayan bölgelerde de Wi-Fi yönetimin kapsaması sağlanıyor. Ayrıca NXC5500’deki otomatik iyileşme (auto healing) özelliği sayesinde, bilgisayar ağı otomatik olarak optimizasyon gerçekleştirebiliyor. NXC5500 kontrolör ağ yöneticisinin sürekli ağı takip edebilmesini, erişim noktalarını kontrol edebilmesini ve ağ kapsamasını gerektiği durumlarda otomatik düzeltebilmesini sağlayarak kesintisiz bir hizmet verilmesine olanak tanıyor.

NXC5500 ile yüksek Wi-Fi hizmet kalitesi güvence altında

Tüketicilerin en iyi Wi-Fi hizmetini alabilmeleri için NXC5500’de bant seçimini ve sinyal eşik noktalarını ayarlayan bir istemci yönlendirme (client steering) özelliği mevcut. Bant seçimi, 2.4 GHz bant genişliğindeki trafik yoğun olduğunda 5 GHz çift bant servisine geçiş yaparak hem trafik dengeleme işlevi görüyor, hem de 802.11n hem de 802.11ac standartlarındaki cihazların desteklenebilmelerini sağlıyor. Dahası NXC5500 sinyal eşik değeri ölçümü yaparak istemcileri en doğru erişim noktasına yönlendiriyor. Böylece tüm ağda yüksek Wi-Fi hizmet kalitesi sunulmasını güvence altına alıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın