​Norton’a ikinci kez ‘En İyi Koruma Ödülü’

Symantec Corporation’un Norton güvenlik çözümleri, gelişmiş siber saldırıları durdurma konusunda, Av-Test‘nin önde gelen ödüllerinden “En İyi Koruma 2016” ödülünü üst üste ikinci kez kazandı. Symantec, iş ve tüketici kategorilerinde iki yıl üst üste bu prestijli ödülü kazanan ilk şirket oldu.

AV-TEST CEO’su Andreas Marx yaptığı açıklamada, “Başka hiçbir şirketin sağlayamadığı bir başarıya imza atan Norton’un güvenlik çözümleri aynı anda iş ve tüketici koruması kategorilerinde en yüksek korumayı sağladı. Ayrıca Norton Security, 2016 test serilerinde de özellikle rakip çözümlerle kıyaslandığında etkileyici güvenlik korumasını kanıtlamış oldu” dedi. AV-TEST’in altı testinin hepsinde Norton Security her sanal saldırıyı engellerken, Norton’a en yakın rakip marka dahi sıfırıncı gün tehditlerinden çoğunu en az iki kez kaçırdı.

Güvenlik çözümlerine yapay zeka desteği

Symantec Security Teknolojisi Başkan Yardımcısı Adam Bromwich, “Siber suç artışının hızı ve kapsamına karşı, Symnatec’in ilk önceliği devamlı olarak çözümlerimizi yenilemektir. Bu yıl kullanıcılarımızı en son saldırı tekniklerinden korumak için gelişmiş öğrenme teknolojisini ve çok yönlü sıfırıncı gün korumasını piyasaya sürdük. Büyük veri ağımızı yapay zeka yetenekleriyle bir araya getiren çözümlerimiz, kullanıcılarımızın güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor” dedi.

Dünyada iş zekası için geliştirilmiş en büyük çaplı sivil tehdit savunması olan Symantec, 175 milyon tüketici ve girişimciyi, 163 milyon e-mail kullanıcısını, 80 milyon web kullanıcısını koruyor ve her gün ortalama 8 milyar civarında güvenlik talebini çözümlüyor.

Symantec’in amiral gemisi bireysel çözümü Norton Security, AV-Testleri’nin tüm koruma kategorilerinde, iki yıl üst üste, sıralamaya giren 20 ürünü ezdi geçti. Norton, kullanıcıların bağlantıları ve özel bilgilerini günümüzün en saldırgan tehditlerinden ve fidye yazılımlardan koruyor. Çok katmanlı koruma teknolojileri sayesinde yüksek riskli dosyaları iş zekası ve sıfırıncı gün korumayla önceden tanımlıyor ve sıfırıncı gün tehditlerini makine performansını yavaşlatmadan durduruyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir