3TS Capital Partners’tan 103 Milyon Euro’luk yeni yatırım fonu

Orta ve Doğu Avrupa’nın önde gelen risk sermayesi şirketlerinden 3TS Capital Partners, 103 milyon Euro’luk dördüncü fonunu kurduğunu ve Teknoloji & Internet, Medya & İletişim ve Teknoloji Bazlı Hizmet sektörlerinde büyüme aşamasındaki yatırımlara odaklayacağını açıkladı.

3TS’in yönetici ortağı Pekka Maki, “Pazar ortamı zorlu olmaya devam etse de 3TS harika bir yıl geçiriyor. Baharda gerçekleşen SolveDirect ve Investor.bg çıkışlarından sonra iki başarılı çıkışa daha doğru ilerlemekteyiz. Günümüz Avrupa’sında 100 milyon Euro’dan büyük bir teknoloji yatırım fonunun kurulması büyük bir başarıdır ve hem bölgenin hem de teknoloji sektörünün geleceği için güçlü bir görünümü işaret etmektedir.” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

3TS’in Türkiye’deki operasyonlarından sorumlu Yatırım Müdürü Elbruz Yılmaz ise, “Yeni fonun kurulmasıyla yüksek büyüme potansiyeli olan teknoloji odaklı şirketleri sermaye yatırımlarıyla desteklemeye devam edeceğiz. Yatırım için değerlendirdiğimiz, Türkiye’de lider ve uluslararası alanda rekabet eden çok başarılı şirketler var.” dedi.

3TS’in TCEE III fonuna başta Cisco, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Bankası (EIF), ve OTP Bankası olmak üzere seçkin bir sermayedar grubundan iştirak geldi. TCEE III fonuna daha fazla yatırımcı talebinden dolayı 3TS, önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni sermayedarları kabul etmeyi planlıyor. Bu yeni yatırım fonu ile firmanın yönettiği varlıklar toplamı 300 milyon Euro’yu geçti.

3TS’in aktif portföyü Romanya’daki Avangate, Türkiye’deki eCift, Slovakya’daki Piano Media, Çek Cumhuriyeti’ndeki BKS ve Polonya’daki ClickAd ve Rankomat gibi değerli 11 şirketi kapsamakta. 3TS şirket başına 2 milyon Euro’dan 10 milyon Euro’ya kadar değişen yatırım hacimleriyle, Baltık ülkelerinden Türkiye’ye kadar, tüm Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde her yıl  büyüme aşamasındaki 3-4 şirkete yatırım yapmayı planlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın