8. Sınıflara Özel Ortak Sınav Denemeleri Vitamin’de

28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılacak olan “1. Dönem Ortak Sınavı” öncesinde, iki ayrı deneme sınavı, Vitamin “8. Sınıf Paketi”ne eklendi. Vitamin Ortak Sınav Denemelerinin kapsamı ve soru sayıları MEB’in belirlediği ölçütlerde gerçekleştiriliyor.

2013-2014 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen bir dizi değişikliğin en önemlisi, “Ortaöğretime Geçiş Sistemi” kapsamındaki “Ortak Sınavlar.”

Öğrencilerin başarı değerlendirmesini anlık performansa dayanan bir sınavla sınırlamayarak daha gerçekçi sonuçlara ulaşmak, sınav kaygısını sürece yayarak hafifletmek ve okul dışı eğitim kurumlarına ihtiyacı azaltmak amacıyla düzenlenen sınavların ilki, 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Öğrenciler artık, 28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılacak olan “1. Dönem Ortak Sınavı”na hazırlanırken kendilerini bu sınavın bir provası niteliğinde değerlendirmek istediklerinde, Vitamin içeriğinde bulunan iki ayrı “1. Dönem Ortak Sınav Denemesi”ne katılma şansına da sahipler.

Geliştirmeleri tamamlanan deneme sınavları, “Vitamin Sınıfım 8. Sınıf Paketi” içeriğine eklendi. Bu pakete sahip olan öğrenciler, ortak sınav denemelerine “Sınavlarım” alanının altındaki “Deneme Sınavları” başlığından ulaşabilecekler. Sınavı tamamladıklarında ise doğru, yanlış cevaplarını görebilecekler. Merkezi sınavda olacağı gibi, deneme sınavlarında da 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir