A350 MSN2 özel ‘karbon’ üniformasıyla hangardan çıktı

2 Ocak 2014 Perşembe günü Airbus’ın Toulouse tesislerinden boyanmış olarak çıkan yeni uzun menzilli uçağı A350 XWB’nin üçüncüsü, MSN2, 2014 yılında hizmete girme yolunda önemli bir adım attı.

Bunun yanı sıra en gelişmiş malzemelerden yapılma altyapısını vurgulamak üzere tasarlanan “Karbon” temalı dış cephe boyamalı uçak, yolcu kabini ile donatılmış olan iki A350 test uçağının ilki olma özelliğini taşıyor.

Önümüzdeki günlerde test uçuşlarına katılacak ve yıl sonunda gökyüzüyle buluşacak olan A350 XWB MSN2, yolcu kabinine sahip ilk A350 uçağı olacak.

Airbus uçaklarında kompozit malzeme kullanımı ilk kez Şubat 1982’de A310 ile başlamış ve günümüze kadar devam etmiştir. A350 XWB gövdesinin %53’ü polimer takviyeli karbon fiber malzemeden yapılıyor.

Erken Uzun Uçuş (ELF) kapsamında yolcu taşıyan ilk A350 olma özelliğine sahip.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın