Abu Dhabili Yahsat uydu internet hizmetiyle geldi

Abu Dhabi merkezli uydu operatörü Yahsat, Türkiye’de uydu üzerinden geniş band internet hizmetini başlattığını duyurdu. Devlet kurumlarından, Sanayi Kuruluşlarına, Bankalardan, Eğitim kurumlarına ve ev kullanıcılarına kadar geniş bir kesimin kullanımı için tasarlanan servis, özellikle internet erişim imkanı kısıtlı olan bölgelerde geniş band uydu internet hizmeti sağlayarak, kullanıcılarına yeni fırsatların önünü açacak.

YahClick, Yahsat’ın hizmet ortağı ClickNet Telecoms ve SatNet vasıtasıyla ülke çapında iş yerlerine, kamu kurumlarına, özel kuruluşlara ve ev kullanıcılarına dağıtılacaktır. Uydudan iletilecek geniş band internet hizmeti, henüz internet bağlantısı olmayan veya bağlantısı yetersiz bölgelere yüksek hızlı ve güvenilir internete anında ve yüksek kapasiteyle bağlantı sağlayacak.

YahClick servisini Türkiye’de hizmete alan Yahsat şirketinin Ticari Operasyonlardan sorumlu lideri Shawkat Ahmed, “İnternetin yayılımı yıldan yıla artmış ve Türkiye’de kullanıcı sayısı 40 milyona ulaşmış olup internete bağlanma ihtiyaç ve isteği hala artmaktadır. Yenilikçi bir teknoloji ile sunulan YahClick servisi oldukça ekonomik ekipman ve servis ücretleri ile iş dünyası ve ev kullanıcılarına hizmet verecektir. Özellikle internet bağlantısı konusunda altyapı sıkıntısı çeken bölgeler internet erişimini rahatlıkla sağlayabileceklerdir” dedi.

Bugün itibarile YahClick; Angola, Güney Afrika, Tanzanya, Afganistan, Yemen, Güney Sudan, Irak, Nijerya, Kenya, Uganda ve merkezinin bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 11 piyasada faal. Bugünkü açıklamayla Türkiye de YahCliack’in kapsama alanına giriyor ve 2014 itibarile YahClick; Orta Doğu, Afrika, Orta ve Güney Batı Asya’da da tam kapasiteyle çalışmaya başlayacak.

Türkiye’de sistemin dağıtımını yapan ClickNET markası Genel Müdürü Dr. Faruk Sarı, “YahClick Türkiye’de özellikle internet altyapıları iyi olmayan bölgelerde uydudan oldukça rekabetçi ve yüksek hızlarda internet bağlantı imkanı sunacaktır. Bu yeni servis ile geniş band altyapısı olmayan bölgelerde altyapı çalışmalarını beklemeden kolay kurulumlar ile internet elde edilebilecektir” dedi.

SatNet Genel Müdürü Önder Havuzlu, “YahClick’in, teknolojideki alışkanlıkları değiştireceğine ve Türk pazarına hak ettiği gerçek değeri katacağına inanıyoruz. Ekonomimizin gelişmesi için, ülkelerin ve aynı fikri paylaşan insanların bir araya getirilmesine ihtiyaç duyuyoruz. Türk insanına iş, sağlık, eğitim ve eğlence alanlarında Yahsat ile beraber yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayacağımız için son derece heyecanlıyız” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir