Acer’dan askeri standartta Chromebook

Acer Chromebook 11 N7, sıvı dökülmelerine karşı dirençli klavyesi, 122 cm’e kadar düşüşleri tolere edebilen sağlamlaştırılmış kasası, 12 saatlik uzun pil ömrü ve ve sessiz çalışma sağlayan fansız tasarımıyla maksimum çalışma zamanını garanti ediyor.

Dayanıklılık özellikleri arasında 122 cm’e kadar düşme testi, sıvı dökülmelerine karşı dirençli klavye, en sıkı A.B.D. askeri standartlarına (MIL-STD 810G) uygunluk bulunuyor. 12 saatlik uzun pil ömrü her gün şarj etme ihtiyacını azaltıyor. Fansız tasarımı güvenilirliği arttırıyor; sınıfllar, kütüphaneler, laboratuvarlar için sessiz çalışma sağlıyor.

Etkin kullanımı ve yönetimi kolay; laboratuvarlar, kartlar ve 1:1 programlar için ideal. IPS dokunmatik ekran (C731T) veya dokunmatik olmayan (C731) 11.6 inç ekran seçenekleri. Acer Group 2015’te yüzde 33’ün üzerindeki pazar payıyla dünyanın bir numaralı Chromebook markası.

Acer bugün eğitim sektöründeki müşterileri için iyileştirilmiş dayanıklılık özelliklerine sahip en yeni Chromebook’u olan Acer Chromebook 11 N7’nin (C731) temin edilebileceğini duyurdu. Acer Chromebook 11 N7, uzun pil ömrü ve fansız tasarımı ile öğrencilerin öğrenimine uygun, güvenilir, güçlü ve sessiz bir cihaz isteyen okullar ve okul alanları için mükemmel bir tercih.

Acer EMEA Ürün Yönetimi Direktörü John Miedema şunları söyledi: “Chromebooklar birçok ülkede eğitim teknolojisinde fiilen bir standart haline geldi. Yeni Acer Chromebook 11 N7 (C731) okullarda sınıflarda ve laboratuarlarda kullanım için çıtayı daha da yükseğe koyacak – dayanıklı bir tasarım, sessiz ve fansız çalışma ve taşınabilir boyutu ile 1:1 programları için sınıfta, laboratuarda ve okul dışında taşımayı kolaylaştırıyor.”

Gartner’dan alınan bilgilere göre, Acer Group 2015’te yüzde 33’ün üzerindeki pazar payıyla dünyanın bir numaralı Chromebook markası.

Dayanıklı tasarım öğrenimi geliştiriyor

Chromebook 11 N7’nin (C731) dayanıklılığı ve tasarım özellikleri maksimum çalışma zamanını garanti ediyor ve IT bakımlarının azaltılmasına katkıda bulunuyor. Cihaz,zorlu A.B.D. MIL-STD 810G askeri standardına uygunluk için sıkı testlere dayanmıştır. Bu askeri özellik testi Chromebook 11 N7’nin (C731) sağlamlığını, dayanıklılığını ve kalitesini doğrulayarak öğrenciler için eğitimin çok çeşitli mekanlarda yapılabilmesini sağlıyor.

Acer Chromebook 11 N7 (C731) üst kapağından aşağıya doğru 60 kg’lık bir gücün altından kalkabiliyor ve öğrenciler cihazı sırt çantalarına tıkıştırmış bile olsa sağlamlaştırılmış kasası ve menteşeleri bükülme ve gerilmelere büyük direnç gösteriyor. Ayrıca, köşelerden korumalı yapısı ve kauçuk tamponlu klavye çevresi Chromebook’u daha fazla koruyarak, 122 cm’e kadar düşüşleri tolere edebiliyor.

Bu özellikler Chromebook’un taşınırken tepetaklak devrildiğinde veya kazara masadan yere düştüğünde korunmasını garanti ediyor. Arka kasasındaki kayma önleyici dokusu cihazın kavranmasını kolaylaştırıyor ve öğrencilerin ellerinden kayıp düşmesini önlemeye yardımcı oluyor.

Acer Chromebook 11 N7 (C731) 330 ml suya kadar dökülmelere karşı koruma sağlayan sıvı dökülmesine dirençli bir klavyeye sahip. Klavye ve touchpad’in altındaki benzersiz oluk sistemi suyu kasanın alt kısmından boşaltarak dahili parçalardan uzaklaşmasını sağlıyor.

Chromebook 11 N7’ye (C731) gelen bir diğer yeni özellik ise tuş kapaklarının öğrenciler tarafından kolayca çıkarılmasını önleyen gömme tuşlu klavye tasarımı. Ek olarak, klavye birçoğu daha yeni klavye kullanımını öğrenmekte olan öğrencilere kusursuz bir yazı yazma deneyimi sunmak için tasarlanmıştı.

Ürün, serin ve sessiz çalışma sağlayan fansız bir tasarıma sahip. Böylece, zaten öğrencilerle dolu bir sınıfa fazladan gürültü eklenmemiş oluyor. Aynı zamanda, hava akışı sorunları ve toz dağılması gibi sorunlara yol açabilen havalandırmaya gereksinimi olmadığı için güvenilirlik artmış.

12 saate kadar pil ömrü

Yöneticiler ve öğretmenler Acer Chromebook 11 N7’lerini (C731) şarj etme endişesi taşımayacaklar çünkü 12 saate kadar olan pil ömrü sınıfta günlerce kullanım için yeterli. Bu uzun pil ömrü aynı zamanda öğrencilerin Chromebook’larını okulda gün boyu kullandığı ve ardından ödevlerini yapmak ve eğlenmek için eve götürdüğü 1:1 programları için de ideal. Gücünü Intel Celeron çift çekirdekli işlemcilerden alan Acer Chromebook 11 N7 (C731) her gün sağlam bir performans sunuyor.

Dokunmatik ekran, 180 derece menteşe

Okul yöneticileri Chromebook 11 N7’nin farklı modelleriyle müfredata ve bütçe gereksinimlerine bağlı kalabiliyorlar. Acer C731T 11.6 inç IPS dokunmatik ekrana sahipken, C731 dokunmatik olmayan standart bir ekran barındırıyor. Dokunmatik modeller herhangi bir web sayfası veya uygulama hem tek kişilik hem de grup ayarlarında dokunma hareketlerinden yararlandığı için, öğrencilerin daha fazla ilgili olmalarını sağlıyor.

Ekran, uygulamaların ve metinlerin keskin ve okunaklı olmasını garanti etmesinin yanı sıra, video ve fotoğrafların da canlı olmasını sağlayan 1366×768 çözünürlüğe sahip. Ayrıca, Acer Chromebook 11 N7’nin (C731)’s menteşesi 180 derece açılabilecek şekilde tasarlanmış – böylece laboratuar dersleri gibi bazı belirli derslerde paylaşım için sıranın üzerinde düz bir şekilde yatırılabiliyor.

Android uygulamalarını kullanabilecek

İnce ve portatif boyutu Acer Chromebook 11 N7’yi (C731) herhangi bir yerde – evde, okulda, işte veya yolda – kullanım için ideal kılıyor. Cihaz yalnızca 0.87 inç (22mm) kalınlığında ve 2.98 pound (1.35 kg) ağırlığında.  Chromebook 11 N7 (C731) önümüzdeki aylarda Google Play Mağazası aracılığıyla Android uygulamalarına planlanan desteği sayesinde ek özelliklere de sahip olacak.

Öğrencilerin iletişimi kopmayacak

Öğrenciler hızlı çift bant 2×2 MIMO 802.11ac Wi-Fi ile kampüs ağlarına bağlı kalabilecekler. Cihaz, Bluetooth 4.0, iki USB 3.0 ve bir HDMI bağlantı noktası aracılığıyla yan donanımlara kolayca bağlanabiliyor. Öğrenciler 3,5 mm karma ses bağlantı noktasına kulaklıklarını takabiliyorlar. Dosyalar cihazın dahili SD kart okuyucusu ile transfer edilebiliyor.

Paylaşım ve işbirliği

Acer Chromebook 11 N7 (C731) her öğrencinin verilerini güvende tutmak için çoklu kullanıcı girişini destekliyor. Öğrenciler Chromebook kaybolsa veya çalınsa bile kendi projelerine, Gmail hesaplarına ve diğer bilgilerine kendilerine özel hesaplarına giriş yaparak kolayca bağlanabiliyorlar.

Google Drive üzerinde depolama dosyaları, belgeleri ve fotoğrafları bulut portalında güvenli bir şekilde koruyor ve en güncel sürümün her zaman temin edilebilmesini garanti ediyor. Öğrenciler ayrıca dosyalarına çevrimdışı olarak da erişebiliyor ve hatta Microsoft Office belgelerini ve Google dokümanlarını açıp düzenleyebiliyor.

Acer Support Desteği

Acer Chromebook 11 N7’nin (C731) etkin biçimde kullanılması ve yönetilmesi çok kolay. IT yöneticileri web tabanlı yönetim ile kolaylıkla güncellemeleri yapabilecek, uygulamaları yapılandırabilecek, uzantıları kullanabilecek ve daha birçok işlem yapabilecekler.

Öğrenciler Chrome işletim sistemi otomatik olarak güncellendiği ve virüsler ve zararlı yazılımlar gibi sürekli değişen tehditlere karşı koruma sağladığı için her zaman güvende. Yeni Acer Chromebook 11 N7 (C731) bir Kensington kilidi barındırıyor. Böylece bir kablosuz karta veya laboratuara sabitlenebiliyor.

Kuzey Amerika’da 229.99 $, EMEA’da 299 €

Yeni Acer Chromebook 11 N7’nin – hem dokunmatik olmayan ekranlı C731 hem de IPS dokunmatik ekranlı C731T – birçok modeli 16GB veya 32GB eMMC depolama ve 4GB RAM ile temin edilebilecek. Eğitim sektöründeki ve ticari müşteriler Ocak ayında Kuzey Amerika’da 229.99 $’dan ve Şubat ayında EMEA’da 299 €’dan başlayan fiyatlarla cihazı temin edebilecekler.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir