Akıllı telefonda İngiliz imzası: FLY IQ4513 Quantum

İngiltere merkezli Meridian Group’un akıllı telefon markası FLY, IQ4513 Quantum adlı modeliyle Türkiye pazarında. 5MP ön kamerası ve 13 MP arka kamerası, turbo hızlı 8 çekirdek işlemcisiyle dikkat çeken bir ürün. IQ4513 Quantum, ön kamerasında led flaş desteği (aydınlatma ışığı) ile fark yaratıyor. Karanlık ortamlarda fotoğraf çekerken ekstra aydınlatma sağlayan bu özelik sayesinde selfie (özçekim) resimlerinizin renk kalitesini artırmanız mümkün.

IQ4513 Quantum’un önünde bulunan 5 MP’lik kamerası Selfie fotoğraf sevenlerin detaylı ve net fotoğraflar çekebilmelerini sağlıyor. Canlı fotoğraf çekimi, 99 çekime kadar sürekli çekim, yüz algılama, gülümseme çekimi ve HDR gibi özelliklere sahip IQ4513 Quantum ile hiçbir anı kaçırmayacaksınız.

Yeni nesil uygulamaların çalıştırılmasını sağlamak için “True Octa Core” teknolojili 2.0 GHz’lik turbo hızlı 8 çekirdekli işlemci ile birlikte gelen FLY IQ4513 Quantum, 2 GB belleğe ve 32 GB dâhili hafızaya sahip.

FLYIQ4513Quantum

Gerçek sekiz çekirdek sayesinde FLY IQ4513 Quantum, Android 4.4.2 KitKat işletim sisteminin arka plan işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesine ve bir yandan oyun, müzik veya video uygulamalarının hızlı bir şekilde çalıştırılabilmesine imkân tanıyor.

Dual mikrofon, yüz tanıma ekran kilidi, adım sayma gibi farklı özellikleri bünyesinde barındıran IQ4513 Quantum, babanıza yepyeni bir dünya sunuyor. Ayrıca IQ4513’ün 5 inçlik IPS teknolojisine sahip ekranı, Full HD kalitesinde (1920 x 1080) 480ppi çözünürlük sunarak büyük ekran ihtiyacını en yüksek kalitede karşılıyor.

FLY IQ4513 Quantum, yenilikçi tasarımı ve küçük ebatları ile de dikkati çekiyor. 142.8 mm yüksekliğe ve 71.6 mm genişliğe sahip olan telefonun kalınlığı ise yalnızca 7.8 mm. IQ4513 Quantum akıllı telefon yalnızca 120 gram ağırlığa sahip.

Fly Mobile, Meridian Grup şirketi

Dünyanın önde gelen yatırım gruplarından İngiliz merkezli Meridian Group, telekomünikasyon, gayrimenkul, enerji, FMCG alanlarında önemli yatırımları bulunuyor. Meridian Group son yıllarda telekomünikasyon alanındaki payını oldukça yükseltmiş olmasıyla dikkat çekiyor.

2013 yılını 1 milyar dolar ciro ile kapatan Meridian Telecom, Türkiye’ye uygun bütçeli ve kaliteli akıllı telefon markası Fly ile giriş yaptı. 2003 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan Fly, son 10 yıldır Rusya, Ukrayna, Hindistan, Güney Avrupa ve BDT cep telefonu pazarlarında faaliyet gösteriyor.

Klasik telefonlardan akıllı telefon ve tabletlere kadar bütün kategorilerde benzersiz cihazlardan oluşan geniş bir yelpaze sunan Fly klasik telefonlar, kapaklı telefonlar ve kayan kapaklı telefonlar gibi farklı şekillerden oluşan çeşitlerde cep telefonu üreten küçük bir şirket olarak faaliyete başladı.

Açık fikirli yönetim ve sağlam pazar anlayışı sayesinde, şirket hızla büyüyerek kısa süre içerisinde şık ve işlevsel teklifleri sayesinde tüketicilerin beğenisini de toplayarak Rus cep telefonu pazarında ilk marka olmayı başardı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir