Akıllı telefonla meditasyon hizmeti

Kanadalı bir şirket tarafından geliştirilen uygulama, akıllı telefon teknolojisindeki en ilgi çekici yeniliklerden biri olarak görülüyor. Günlük yaşamın stresinden muzdarip olanları rahatlatmak amacıyla beyin dalgalarını düzenleyerek meditasyon yaptıran bir akıllı telefon uygulaması geliştirildi.

Kişisel nöro cihazlar üreten Kanadalı bir şirket tarafından geliştirilen uygulama, gün boyunca elektrik aktivitelerini takibe aldığı kullanıcıyı kulaklık vasıtasıyla meditasyona yönlendiriyor.

Uyguşamayı geliştiren şirketin yöneticilerinden Chad Veinotte söz konusu yazılımın, kullanacak kişinin ruhsal durumu ve düşünsel faaliyetleri farketmeksizin herkeste etkili olacağını belirtti.

Kişi, tercihine göre uygulamayı kullanırken meditasyon müziği dinleyebiliyor, ya da mum ışığı v.b. rahatlatıcı grafikler eşliğinde tam bir rahatlama atmosferine sahip olabiliyor. Şirket, tüm bu grafik ve yan öğelerle desteklenen uygulamanın gerçek zamanlı meditasyon etkisi yaptığı konusunda hayli iddialı.

Deutsche Welle’nin haberine göre, telefon cihazları üreten bir çok tanınmış kuruluş, meditasyon uygulamasının çalıştırılabileceği özel kulaklıklar üretmeye başladı. Android hem de iPhone işletim sistemlerine uygun meditasyon uygulamasının yakında satışa çıkması bekleniyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir