Alışverişi en çok seven il İstanbul

sahibinden.com, 2013 yılının Ramazan Bayramı’na ilişkin alışveriş verilerini açıkladı. Verilere göre, 15 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında bayram hareketliliğinin yaşandığı dönemde en çok ‘Giyim ve Aksesuar’ kategorisinde ilan verildi. Giyim ve aksesuarın ardından sahibinden.com kullanıcılarının en çok ilgi gösterdikleri ürünler ise cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik cihazlar oldu.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’un 2013 yılı Ramazan Bayramı’na ilişkin verileri internet kullanıcılarının bayram alışverişine ilişkin tercihlerini gözler önüne serdi.

sahibinden.com’un verilerine göre, Ramazan Bayramı alışverişinde 15 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında tüm alışveriş kategorileri içinde en çok ilan “Giyim ve Aksesuar’ kategorisinde verildi. Bu kategorideki ilan sayısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 76’lık büyük bir sıçrama gözlendi.

sahibinden.com kullanıcılarının bayram alışverişinde ikinci tercihleri ‘Bilgisayar’ olurken, ‘Cep Telefonu’ ve ‘Hobi Oyuncak’ en çok ilan verilen diğer kategoriler oldu. Ayrıca ‘Aksesuar & Tuning” de yoğun olarak tercih edilen diğer kategoriler arasında yer aldı.

Ramazan Bayramı’nda sahibinden.com’un ‘Giyim ve Aksesuar’ ana kategorisinde en çok ilgi gören ürünler erkek ürünleri oldu. Erkek ürünlerinde en çok ilan verilen ürün ayakkabı olurken, bu üründe geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre verilen ilan sayısı yüzde 76 oranında artış gösterdi.

Onu, ‘Hobi & Oyuncak’ kategorisinde Diecast model araba, ‘Bilgisayar’ kategorisinde ise dizüstü bilgisayar, yedek parça, masaüstü bilgisayar ve donanım izledi. Geçtiğimiz yıla oranla ilan sayısında gözlenen en büyük artış ise yüzde 82 ile ‘Bilgisayar’ kategorisinden masaüstü bilgisayar ve donanım ile ‘Aksesuar & Tuning’ kategorisinden Otomobil & Arazi Aracı ve Dış Aksesuar oldu.

2013 yılının Ramazan Bayramı alışverişlerinde sahibinden.com’da en çok ilan veren şehir İstanbul oldu. İstanbul’dan verilen ilan sayısının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 64 daha fazla olduğu gözlendi. İstanbul’u sırasıyla Ankara, Antalya, İzmir, Bursa takip ederken geçtiğimiz yıla oranla ilan sayısında en büyük sıçramayı yüzde 71 ile Antalya yaptı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir