Alışverişte ‘Online sipariş ver git mağazadan al’ dönemi

Amerikan markası Gap, internet alışverişi yapan müşterilerine yeni bir deneyim sunarak Gap online mağazasından seçtikleri ürünleri mağazada deneyerek satın alabilecekleri “Online’da Ayırt, Mağazadan Al” uygulamasını hayata geçirdi.

“Online’da Ayırt, Mağazadan Al” uygulaması müşterilere, gap.com.tr üzerinden seçtikleri ürünleri ayırma ve belirlenen mağazada deneyerek satın alma olanağı sağlıyor. Öncelikli olarak Kanyon, İstinyepark, Zorlu ve Akasya Gap mağazalarında başlayan uygulama ile, kullanıcılar online alışveriş esnasında beğendikleri ürünü ve rezerve etmek istedikleri mağazayı seçtikten sonra 1 saat içinde ürünün rezervasyonu konusunda mail ve SMS yolu ile bilgilendirilecekler.

Ürün, mevcut olması halinde bir sonraki gün mağaza kapanışına kadar mağazada özel olarak ayrılmış bölümde o müşteri adına rezerve ediliyor olacak. Mağaza kasalarına yerleştirilen iPad’ler üzerinden takip edilen rezervasyon talepleri, ürünün müşteriye teslim edilmesinden faturalandırılmasına kadar olan süreci müşteriye aktaracak. Böylece müşterinin online’da başlayan yolculuğu kesintisiz olarak mağaza deneyimi ile sonuçlanmış olacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir