Altın iPhone karaborsada 10 bin dolar

Apple’ın altın rengi iPhone 5S’lere olan talebi karşılayamaması nedeniyle bu modeller karaborsada binlerce dolara satılmaya başlandı.

Apple, altın rengi iPhone 5S telefonlara olan aşırı talebi karşılamakta zorlanıyor. İnternetten verilen siparişlerde bu modellerin en erken Ekim ayında teslim edilebileceği belirtilirken, yeni iPhone’ların satışa çıktığı ülkelerin bazılarına altın renkli telefonların hiç ulaşmadığı da gelen bilgiler arasında.

Apple’ın talebi karşılayamaması nedeniyle altın renkli iPhone 5S’ler de karaborsaya düşmüş durumda. Alışveriş sitesi e-Bay’de altın renkli bir iPhone 5S, açık artırma sonucu 10 bin 100 dolar gibi yüksek bir fiyata alıcı buldu.

Başka bir e-Bay kullanıcısı ise üçlü bir altın iPhone paketini 4 bin 600 dolardan açık artırmaya çıkardı. CNBC-e’nin haberine göre, Apple’ın diğer iPhone 5S’lere göre sadece renk farkı olan altın rengi modelleri neden bu kadar az sayıda piyasaya sürdüğü ise henüz bilinmiyor. Edinilen bilgilere göre Apple’ın San Francisco’daki ana mağazasında yalnızca 20 adet altın renkli iPhone vardı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir